Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprężyn i amortyzatorów


tomek096

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po długich namysłach nad tym jaki charakter przybierze moja b6 wybór padł na amortyzatory Sachs w połączeniu z sprężynami Eibacha - Pro kit.

Nie jestem jakoś przesadnie doświadczonym w te klocki, ale jako że w okolicy więcej partaczy nazywających się meHanikami tak postanowiłem podjąć się temu sam. Może troche przesadzam ale takie doświadczenie na pewno się przyda. Sprzętem jakimś tam dysponuje, chęci nie brakuje więc myślę że warto.
W pudełkach mam Komplet amortyzatorów, osłony, odboje i sprężyny.
Internet jest bogaty w jakieś rady i opinie, ale moje pytanie; na co zwrócić szczególną uwagę, a do czego można podejść z dystansem?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak ten temat może pomóc w kwestiach demontażu i montażu ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam czy dobrałeś sobie odpowiednie odbijaki do amortyzatorów Sachsa w zestawieniu z Pro Kitem. Odnośnie demontażu to zwróć uwagę na zwrotnicę, bo prawdopodobnie będziesz musiał coś rozpiąć z wielowahacza, a aluminium też lubi się fajnie zapiec. Oczywiście stan łożysk w główce kielicha, bo tego brakuje Ci do kpl. no i dobry ścisk do sprężyn z wiedzą jak poprawnie je ściągać, bo wystrzał może być zabójczy. Ale nie jest to znowu straszne jakieś - cały ten proces ;) Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko miałem dobierane po vin z uwzględnieniem w sklepie sprężyn Pro Kit, które musiałem zamówić osobno u producenta. Zakupy reszty w Pro Choice Szczecin, wydają sie byc solidni i znajacy sie na rzeczy. Wracając, sprawdzić mogę poprzez zmerzenie długosci czy któryś z numerów ? Tak dla świętego spokoju ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem którą wersję zawieszenia masz. Ale zgodnie z w/w tematem amortyzatory Sachsa pasują tylko do wersji 1BA i żeby to w miarę zagrało (chociaż według niektórych też nie) trzeba dać odbijaki krótsze od wersji np. 1BE. Jak w BA miał 94mm to w BE lub BV ma 85mm o ile dobrze pamiętam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdaje się że są nieco dłuższe. Zawieszenie z wlebki wskazuje na 1be. Jak dluzszy odboj się ma do reszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym Ci namieszać. Lepiej by było gdybyś przeczytał ten w/w temat. Jeżeli jednak masz 1be to Sachs nie jest odpowiedni i nie mają odpowiednika dla Twojej wersji.  Miałem podobny dylemat i ten temat mi rozwiał wątpliwości, ale już nie pamiętam jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...