Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wartości powinien pokazywać sprawny przepływomierz a audi a4 b5 1,8


tomalawn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników . 

Od jakiegoś czasu borykam się z dużym spalaniem w moim audi pali 15 litrów benzyny w mieście i 17 lpg  w aucie wymieniona sonda , czujnik temperatury i nadal nic moje podejrzenia padają na przepływomierz dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie powinien pokazywać wartości w mg/s na wolnych obrotach i pod obciążeniem a i jeszcze jedno czy po przekręceniu zapłonu powinno się pokazać napięcie na 2 pinie o u mnie pokazuje się jak uruchomię silnik . Jeżeli ktoś ma taka wiedzę to bardzo proszę o pomoc. pozdrawiam 

Edytowane przez tomalawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomalawn napisał:

Witam drogich użytkowników . 

Od jakiegoś czasu borykam się z dużym spalaniem w moim audi pali 15 litrów benzyny w mieście i 17 lpg  w aucie wymieniona sonda , czujnik temperatury i nadal nic moje podejrzenia padają na przepływomierz dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie powinien pokazywać wartości w mg/s na wolnych obrotach i pod obciążeniem a i jeszcze jedno czy po przekręceniu zapłonu powinno się pokazać napięcie na 2 pinie o u mnie pokazuje się jak uruchomię silnik . Jeżeli ktoś ma taka wiedzę to bardzo proszę o pomoc. pozdrawiam 

Też się nie doczekałem na wzorcowe wskazania ;) Na forum vaga coś było.  Ogólnie na jałowym od 2,8 -3,4 g .   Jakie masz błędy?  Jakie masz napięcia? Po odpięciu przepływki dobrze działa? Zakres wskazań sondy faluje od - do + ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych 2-4,5 , a pod obciążeniem orientacyjnie około 90-9x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie mam żadnych , sonda nowa bosch była sprawdzana i chodzi jak należy . Co do przepływki to kupiłem nowa oczywiście boscha gdyż moja stara jakoś dziwnie się zachowywała pod obciążeniem szła do góry tak na 60 do 65 i zaraz zaczynała spadać . Kupiłem nowa bo już wszystko było sprawdzone sonda , czujnik temp w kompie żadnych błędów to została tylko przepływka . Zapomniałem dodać że auto w trasie spaliło 8 litrów LPG na 100 km a w mieście tak jak pisałem 17 litrów dlatego podejrzewam przepływkę że być może nie pracuje w pełnym zakresie . Teraz jest już założona nowa , odłączyłem  akumulator   na 2 godziny i teraz pojeżdżę na benzynie z 100 km zbiorę nowe mapy gazu i zobaczę co z tego będzie i dam znać .

Edytowane przez tomalawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 17:14, tomalawn napisał:

nowe mapy gazu 

Gazu nie ustawia się na mapy, znajdź kumatego gazownika i niech Ci porządnie wystroi gaz na afr lub na korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przepływomierz pokazuje od 3,50 mg/s do 4.0 mg/s.

Jak odpalę samochód po całej nocy, zejdzie ssanie to nie mogę tak szybko wcisnąć pedału gazu bo go przerywa, ale po jakimś czasie się to uspokaja, błędu nie mam od przepływomierza ale może gdzieś się zacina, że nie da rady dynamicznie dodać gazu na biegu jałowym..

Jak odpiąłem przepływomierz na odpalonym silniku to obroty zaczęły mega falować ale to trwało może 20 sekund a później się obroty ustabilizowały ale czuć było drgania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stary przepływomierz pokazywał na jałowym 3,6-4 g/s a max wartość tylko ok 60 g/s gdzie prawidłowa wartość to ok 100 g/s (liczone ze wzoru 0,8*moc silnika). Auto nie miało mocy, paliło jak smok i taka znacząca dziura w mocy była w zakresie 1,5-3k RPM, wtedy auto praktycznie stało bo tak to jakimś kozakiem nie było ale jakoś szło. Do tego jeszcze był błąd od przepływki 16486 bodajże. Po założeniu nowego, oryginalnego przepływomierza na jałowym mam ok 2,5 g/s do góra 3 g/s a maksymalna wartość jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi . Wymieniłem przepływomierz na nowy Boscha i autko wróciło do normy pali 13 gazu w mieście wydaje mi się że mogła by palić mniej ale wiem że te silniki nie należą do oszczędnych ale tak jak K232 napisał będę musiał podjechac do kogoś i ją porządnie wystroić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...