Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] silnik 2.5tdi


Fruziaarczi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej na wstępie proszę się nie śmiać :) tak mam silnik 2.5tdi BFC i przy zamawianiu części mam dość słuchania "ojej ale silnik" tak ten silnik ale do rzeczy. Poszukuje schematy do tego silnika. Wymieniamy w nim walki, zawory w głowicach kapitalny remont silnika i teraz jest problem bo nie wiemy czy mamy wszystkie śrubki i części. I teraz pytanie czy ktoś posiada schemat silnika? I roznych podciśnien, rurek itp jak maja iść? Czasem mam już jej (mojej audi) dość bo ciagle coś obchodzi typu blaszka od silnika dorobienie 200zl ale później patrzę na nią i kocham ją ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0_0_0_851696871.jpg

 

Nie walcz z tym silnikiem.. to pieniądze ładowane w skarbonkę bez dna ? Powiesz tak, jak zrobisz wałki, a po miesiącu padnie Ci pompa wtryskowa, wtryski albo inna przepustnica. Może zamiast remontu poszukać czegoś świeżego? Mam BDH albo BDG po wymianie w serwisie na nowy silnik, wygląda i chodził jak nówka, a kosztuje ułamek tego co remont. Z tego co pamiętam w BFC masz jeszcze stary typ wałków, w BDG/BDH masz wałki nowe, proste, nie wycierające się.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już głowice cała nowa znaczy dwie, walki tez wymienione, w głowicach zawory, wszystkie uszczelki tez tylko problem teraz jest w złożeniu go i sprawdzeniu czy są wszystkie części. Jedyne co to pompa i wtryski są jeszcze do wymiany. Bardziej chodzi o schematy jak złożyć bo wydaje nam się ze ktoś miły powyrzucał na złom niektóre części i ciagle coś nowego wychodzi :(. A przy przeprowadzce mieli nic nie ruszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...