Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Avant - wymiana żarówek trzeciego światła stop


Gość Goodspit

Rekomendowane odpowiedzi

dzis ja wzialem sie za wymiane zarowek poniewaz nie swiecilo mi 5 sztuk. w Rybniku zarowki dostalem dopiero w ASO i koszt 1 szt to ponad 6 zl (w modelu po FL sa to zarowki 2,3W). po rozkreceniu swiatla okazalo sie ze tylko 3 sztuki sa przepalone, a 2 poprostu nie stykaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem żarówki w sedanie b5 1996r. Najpierw odłączamy nasze światło (na środku półki od dołu jest widoczny kabelek). Potem jak popatrzysz na półkę od spodu (w bagażniku) to zobaczysz trzy czarne zaczepy: jeden pośrodku, dwa po bokach. Trzeba je spróbować wcisnąć do środka i wtedy półka sie tak jakby zwalnia i można ją wyciągnąć (oczywiście przy złożonych fotelach tylnych). Potem ukazują nam się dwie śrubki, które trzymaja nasze trzecie światło i dalej juz logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy w Avancie trzeba by kupić takie, które rozpraszają światło i to bardzo mocno. Większość światła idzie z odbłyśnika, zwykły LED świeci punktowo i efekt nieciekawy, ale po części dlatego że mam czerwonego leda w czerwonym kloszu. Może jutro podejde do elektrycznego i zobaczymy co mają w ofercie. Zapewne skończy się na żarówkach, bo po wyczyszczeniu odbłyśnika świecą zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji naprawy tylnej wycieraczki postanowiłem wymienić żarówki w trzecim świetle stopu (dwie albo trzy nie świeciły no ale jak zmieniać to już wszystkie, żeby za chwile znowu nie otwierać, nie mniej chciałem tylko dodać do tematu, że wystarczy wyciągnąć dwa górne zaczepy jak na zdjęciu, następnie odgiąć obudowę na wystarczającą odległość aby przy pomocy małej grzechotki albo wkrętaka można spokojnie to odkręcić. Nie chciałem zdejmować wszystkim zaczepów gdyż one dość mocno trzymają wiec ryzyko pęknięcia jest spore.

woH_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2017 o 22:47, wesz82 napisał:

Są to W1,2W lub W2,3W na 12V.

 

W Audi A4 B5 Avant 2.4L 1997r. - są to W2,3W, model lampy trzeciego światła stop: 8D9 945 097 B

Edytowane przez Hexo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hexo3 napisał:

Są to W1,2W lub W2,3W na 12V.

Thx.

Juz zapomnialem nawet ze je wymienilem:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...