Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja sprzęgła A4 B8 FL 2.0TDI


Daro32

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób które ogarniają zasadę działania sprzęgła i tych którzy coś takiego robili.

Jak wiadomo w 2.0TDI sprzęgło słabo sobie radzi po podniesieniu mocy i momentu

Jako że w najbliższym czasie będę wymieniał kpl. sprzęgło to zastanawiam się nad jego modyfikacją po nie dużych kosztach, tj. napewno tarcza będzie obijana kevlarem, ale znalazłem gdzieś w internetach, (że ktoś tam, gdzieś tam), szlifował (lizną) płaszczyznę docisku aby z większą siłą dociskał tarczę.

I tu moje pytania:

-czy takie liźnięcie docisku coś da i czy można to zrobić?

-czy obicie kevlarem i zeszlifowanie docisku da radę z 200KM i 400NM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzęgłami w b8 jest loteria. Jednym seria wytrzymuje ponad 400Nm, innym ślizga się tarcza obita kevlarem przy 420Nm. Jak już pewnie doczytałeś to docisk jest problemem a nie tarcza. Samo przetoczenie docisku nie wzmocni jego siły dociskania, poprawisz jedynie powierzchnie styku z tarczą pod warunkiem, że ktoś to zrobi umiejętnie. Napisałeś, że wymieniasz komplet to po co toczyć nowy docisk?! Czytając cały temat o ślizgającym się sprzęgle wybrałem docisk Sachs Performance. Pamiętaj, że każde niepowodzenie w modyfikacji sprzęgła będzie skutkowało zrzuceniem skrzyni. Jeżeli będzie to robił mechanik to łatwo policzyć koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, corradoowner napisał:

Ze sprzęgłami w b8 jest loteria. Jednym seria wytrzymuje ponad 400Nm, innym ślizga się tarcza obita kevlarem przy 420Nm. Jak już pewnie doczytałeś to docisk jest problemem a nie tarcza. Samo przetoczenie docisku nie wzmocni jego siły dociskania, poprawisz jedynie powierzchnie styku z tarczą pod warunkiem, że ktoś to zrobi umiejętnie. Napisałeś, że wymieniasz komplet to po co toczyć nowy docisk?! Czytając cały temat o ślizgającym się sprzęgle wybrałem docisk Sachs Performance. Pamiętaj, że każde niepowodzenie w modyfikacji sprzęgła będzie skutkowało zrzuceniem skrzyni. Jeżeli będzie to robił mechanik to łatwo policzyć koszta.

Czyli wystarczy docisk Sachs Performance, a cała reszta "zwykła" Sachsa (dwumas, łożysko, tarcza) i będzie to dawało radę?

Czy docisk Performance pasuje do reszty "zwykłych" części?

O ile jest droższy docisk Performance od "zwykłego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk performance wystarcza do 550Nm. Dwumas i tarcza seria. Jak porównywałem numery kół dwumasowych to pasuje chyba do wszystkich silników 2.0 tdi ale musisz mieć tarcze i dwumas też sachs. Sam docisk performance około 2000zł, najtaniej chyba na ebay.de. Mi się udało kupić nowy za 650zł. Mam teraz docisk performance, seryjną nową tarczę i seryjny nowy dwmuas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

Docisk performance wystarcza do 550Nm. Dwumas i tarcza seria. Jak porównywałem numery kół dwumasowych to pasuje chyba do wszystkich silników 2.0 tdi ale musisz mieć tarcze i dwumas też sachs. Sam docisk performance około 2000zł, najtaniej chyba na ebay.de. Mi się udało kupić nowy za 650zł. Mam teraz docisk performance, seryjną nową tarczę i seryjny nowy dwmuas.

Dzięki za pomoc. Tak pewnie zrobię i dodatkowo tarczę kevlarem obiję

2000zł?

W inter carsie znalazłem za 1460zł

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3320132134130-88_3082_001_851-O25508-docisk-sprzegla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ceny jakiś rok temu. Tylko się cieszyć skoro tyle kosztuje. Nie obijałbym tarczy kevlarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, corradoowner napisał:

Sprawdzałem ceny jakiś rok temu. Tylko się cieszyć skoro tyle kosztuje. Nie obijałbym tarczy kevlarem

Dlaczego? Kevlar ma lepszą przyczepność niż materiał organiczny.

Poza tym na forum można znaleźć wątki w których koledzy są zadowoleni z kevlarowej tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujesz wyścigówkę, demo car czy to auto do jazdy na codzień? Jeździłeś kiedyś na tarczy kevlarowej i mocnym docisku? Po co obijać tarcze kevlarem skoro docisk performance przenosi moment 550Nm na zwykłej tarczy a komfort jazdy jest bardzo zbliżony do serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, corradoowner napisał:

Budujesz wyścigówkę, demo car czy to auto do jazdy na codzień? Jeździłeś kiedyś na tarczy kevlarowej i mocnym docisku? Po co obijać tarcze kevlarem skoro docisk performance przenosi moment 550Nm na zwykłej tarczy a komfort jazdy jest bardzo zbliżony do serii

Nie jeździłem. Wnioskuję tylko po komentarzach na forum. I raczej nikt nie narzeka.

Jakie są różnice w jeździe z kevlarem i dociskiem performance?

I czy przypadkiem te 550Nm nie przenosi docisk ale w połączeniu z tarczą performance, a nie zwykłą?

Edytowane przez Daro32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zestawie dostajesz zwykła tarczę organiczną i taki zestaw przenosi 550Nm. Z tarczą spiekową ten docisk przenosi 795Nm. Uwierz mi, że do niczego Ci tak tarcza nie jest potrzebna. Nie dociągniesz z mocą do 550Nm bo zabraknie Ci paliwa. Jak chcesz mieć więcej mocy niż 240-250km to pomyśl o swapie na 3.0, wyjdzie Ci taniej niż pakować pieniądze w 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, corradoowner napisał:

w zestawie dostajesz zwykła tarczę organiczną i taki zestaw przenosi 550Nm. Z tarczą spiekową ten docisk przenosi 795Nm. Uwierz mi, że do niczego Ci tak tarcza nie jest potrzebna. Nie dociągniesz z mocą do 550Nm bo zabraknie Ci paliwa. Jak chcesz mieć więcej mocy niż 240-250km to pomyśl o swapie na 3.0, wyjdzie Ci taniej niż pakować pieniądze w 2.0

Ale spiek i kevlar to nie to samo. A kevlarową tarczę można założyć dla dłuższej żywotności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 22:33, corradoowner napisał:

w zestawie dostajesz zwykła tarczę organiczną i taki zestaw przenosi 550Nm. Z tarczą spiekową ten docisk przenosi 795Nm. Uwierz mi, że do niczego Ci tak tarcza nie jest potrzebna. Nie dociągniesz z mocą do 550Nm bo zabraknie Ci paliwa. Jak chcesz mieć więcej mocy niż 240-250km to pomyśl o swapie na 3.0, wyjdzie Ci taniej niż pakować pieniądze w 2.0

Dzisiaj byłem w Inter Carsie i powiedziano mi że docisk Sachs Performance pasuje tylko z tarczą Sachs Performance.

Może tak być? Bo zwykła tarcza ma sprężynki a ta Performance ich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, i taka tarcza jest w zestawie ze sprzęgłem ale nadal jest to tarcza organiczna. Chyba że kupisz z tarczą Racing ze spieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, corradoowner napisał:

Dokładnie, i taka tarcza jest w zestawie ze sprzęgłem ale nadal jest to tarcza organiczna. Chyba że kupisz z tarczą Racing ze spieku.

Czyli pasuje i mogę kupować w ciemno docisk performance i zwykłą tarcze (nie performance), czy nie pasuje tak jak mi powiedziano w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić w ciemno docisk performance z tarczą organiczna performance lub tarcza spiekową racing performance. Ja kupiłem docisk performance i zwykła tarczę organiczną Sachs ze sprężynkami. Niestety zwykła tarcza nie do końca pasuje,  mimo iż sachs twierdzi, że pasuje. W docisku performance jest podtoczony stopień na sprężynki w tarczy. Niestety brakuje 1mm żeby okładzina tarczy dotknęła powierzchni docisku. Ja dla świętego spokoju podtoczyłem ten stopień o 5mm i jest wszystko ok. Mogę wysłać Ci zdjęcia, żebyś zobaczył o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, corradoowner napisał:

Możesz kupić w ciemno docisk performance z tarczą organiczna performance lub tarcza spiekową racing performance. Ja kupiłem docisk performance i zwykła tarczę organiczną Sachs ze sprężynkami. Niestety zwykła tarcza nie do końca pasuje,  mimo iż sachs twierdzi, że pasuje. W docisku performance jest podtoczony stopień na sprężynki w tarczy. Niestety brakuje 1mm żeby okładzina tarczy dotknęła powierzchni docisku. Ja dla świętego spokoju podtoczyłem ten stopień o 5mm i jest wszystko ok. Mogę wysłać Ci zdjęcia, żebyś zobaczył o co chodzi.

Jakbyś mógł to wyślij, a najlepiej to wstaw tutaj może jeszcze komuś się przyda.

A łożysko musi być performance?

Edytowane przez Daro32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 212ps i 422nm robione u Masters tuning seria sprzęgło działało bez zarzutu. Jak dwumas padł to tylko tarczę obiłem u radzikowskiego zbrojonym kevlarem za 250zl i mam zapas do tego stary seryjny docisk. Po co ładować się w koszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kodzak33 napisał:

U mnie przy 212ps i 422nm robione u Masters tuning seria sprzęgło działało bez zarzutu. Jak dwumas padł to tylko tarczę obiłem u radzikowskiego zbrojonym kevlarem za 250zl i mam zapas do tego stary seryjny docisk. Po co ładować się w koszty .

Dobrze rozumiem, że obicie kevlarem wystarcza na 420Nm?

Jeśli tak to ile już tak jeździsz (kilometrów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daro32 napisał:

Dobrze rozumiem, że obicie kevlarem wystarcza na 420Nm?

Jeśli tak to ile już tak jeździsz (kilometrów)?

Nie, na seryjnym sprzęgle miałem 422nm i zrobiłem ponad 60 tyś. Po tym czasie gdy padł mi dwumas zapobiegawczo przy okazji obiłem stara tarczę kevlarem plus stary docisk zrobiłem na tym ok 20 tyś. Jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Nie, na seryjnym sprzęgle miałem 422nm i zrobiłem ponad 60 tyś. Po tym czasie gdy padł mi dwumas zapobiegawczo przy okazji obiłem stara tarczę kevlarem plus stary docisk zrobiłem na tym ok 20 tyś. Jest ok

Ale ty masz silnik CAHA?

Tam podobo są trochę lepsze sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...