Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat " proszę obniżyć poziom oleju"A4 B8 2.0 Tdi


marcelinho

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie oleju mam komunikat o konieczności jego obniżenia. Dziwi mnie fakt ponieważ nalane zostało ~4.5 l i jest to mniejsza ilość niz poprzednio gdy komputer dlugo przy tym stanie pokazywal minimum. W momencie oprozenienia bańki 5l dopiero było ze stan ok. Teraz co dalej? Jakie znaczenie ma to ze tym razem był nie spuszczany tylko odsysany. Czy pojeździć troche zobaczyć czy cos sie zmieni czy natychmiast pozbyc sie nadmiaru. Jakie ew. Konsekwencje.  Czy tak jak pare osob pisalo mozna gumowym wezykiem ze strzykawka odessacnadmiar przez otwór bagnetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź bagnet i sprawdź ile jest na prawdę. Ja osobiście, nie jeździłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odessij strzykawką lub spuść korkiem spustowym około 0,5l i zobacz co wskaźnik pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wskaźnik to mu pokaże za kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade spuścić ze dwie " setki " i zobaczymy 

Masakra. Dopiero po spuszczeniu..... 2 l poziom jest ok.dwie kreski poniżej max. Juz wiadomo czym sie moze skończyć  odsysanie zamiast spuszczania. Jutro nowy olej j filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie masakra. Ja bym nie zaryzykował wymiany bez bagnetu. Jeszcze jak sie spuszcza normalnie, korkiem, to pół biedy, ale wysysanie to widać jak się może skończyć. 

Szkoda tylko roboty i Twoje kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co chodzi. d*py sie nie chciało ruszyć zeby osłonę zdjąć i wjechac na podnośnik... a tak zachwalali ze wysysa caly ew.syf ( maszyna)

Inna sprawa. Chyba motor nie ucierpiał jak zrobilem ok 60 km??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odsysania ,ja u siebie zrobiłem własną odsysarkę jeszcze do b6 i tak dale i w b8 też odsysam i jedno mogę powiedzieć po odessaniu z miski i filtra odsysa się więcej niż jeżeli z korka spustowego zlewając.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marcelinho napisał:

... a tak zachwalali ze wysysa caly ew.syf ( maszyna)

Póki co syfu się tak nie usunie.

Zwykle mniej odessie się oleju niż spuści i zawsze przy odsysaniu sprawdzamy ilość i zalewamy taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto ci wyssysał i w jaki sposób ???

wysysarką więcej wyssa niż spuszczając korkiem

zlewając korkiem zostaje i tak olej na dnie miski i z podstawy filtra tak nie zleci i trzeba oddessać

dzisiaj zmieniałem olej u siebie w CAGB i weszło równe 5 litrów  też nie mam bagnetu

 

Edytowane przez wyzyk83
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzy0 napisał:

Co do odsysania ,ja u siebie zrobiłem własną odsysarkę jeszcze do b6 i tak dale i w b8 też odsysam i jedno mogę powiedzieć po odessaniu z miski i filtra odsysa się więcej niż jeżeli z korka spustowego zlewając.

potwierdzam w a4 b6 1,9 jak spuszczam korkiem wchodzi 3,8 litra

jak odsysam przez bagnet i podstawę filtra to wchodzi 4,2 litra

 

Edytowane przez wyzyk83
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcelinho napisał:

Juz wiadomo czym sie moze skończyć  odsysanie zamiast spuszczania. 

 

1 godzinę temu, Hohe napisał:

No faktycznie masakra. Ja bym nie zaryzykował wymiany bez bagnetu. Jeszcze jak sie spuszcza normalnie, korkiem, to pół biedy, ale wysysanie to widać jak się może skończyć. 

Jak  czytam takie wypowiedzi to śmiać mi się chce :D

Spuszczając olej korkiem spustowym w misce też można spie**olić robotę i gwint zerwać :decayed:

Fakt, w silnikach nie posiadających bagnetu może być ciężko z ustaleniem ile oleju jest do odessania , ale nie jest to niewykonalne .

W tym przypadku wymieniający olej wysysarką dał ciała, jak w silniku zostawił 2l starego oleju ( chyba musiał być ślepy ) , ale to nie znaczy że wszyscy posługujący się tą metodą to paprałęgi :P

Osobiście od kilkunastu lat tylko i wyłącznie wymieniam olej w swoich autach wysysarką i jestem w stanie wyssać więcej niż spuszczając korkiem :hi:

Powiem więcej, wymiana oleju przy użyciu korka spustowego to w dzisiejszych czasach przeżytek :)

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, piotrsob1 napisał:

 

Jak  czytam takie wypowiedzi to śmiać mi się chce :D

Ubaw po pachy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrsob1

No nie wiem czy wymiana oleju przy użyciu korka spustowego to w dzisiejszych czasach to przeżytek , może zależy gdzie się mieszka ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo koles odsysarką zostawił pół litra oleju w silniku i wlał potem 5l nowego a mam bagnet i od tej pory wymieniam sam......... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...