Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Silnik pracuje jak sieczkarnia - czy to broki ?


SQTR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Moje 2.0 tdi BRD chodzi jak sieczkarnia, wertowalem fora i wszyscy winia "broki". Na samym poczatku chcialbym zapytac czy 2.0 tdi BRD posiada w ogole broki w tym walku PD ( bodajze zwie to sie: os dzwigienki zaworowej ) - w niektorych 1.9 tdi sa 2 takie oski? jak to jest w BRD ? 

Jezeli sa, to na pewno bede musial do tego zajrzec. Wedlug etki prawdopodobnie bedzie to numer: N-013-199-4. Czy tak ? Czy to cos innego? dostepne jest to np. tutaj: https://www.xportautoparts.com/oem-parts/audi-water-pump-assembly-pin-n0131994.

Jezeli naprawde za 4 zl skonczy sie moja meczarnia to bede w szoku. Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos jest obeznany w temacie :)

Edytowane przez SQTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim bpw robilem broki niedlugo po kupnie poniewaz silnik dudnil na wolnych obrotach. Co sie okazało wypadly mi dwa skrajne i jeden pomiędzy walkami od PD. Robil mi to mechanik ponieważ miał dorobione te aluminiowe sworznie i nabil mi nowe. Dudnienie ustąpiło.

Z tego co wiem to są i tacy mechanicy co te otwory zalewają tigiem.

Niech mnie ktoś poprawi ale chyba wszystkie diesle na PD miały te broki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według etki jest tylko 1 wałek w BRD, każdy właśnie pisał o dwóch i to pierwsze moje zdziwienie. Numer wałka według etki: 03G109527B

i wygląda tak:

 axe-de-basculeurs-avec-basculeur-rampe-d

Bardzo ciekawy jestem czy mam w ogóle po co zaglądać. Czy te broki w BRD w ogóle występowały


EDIT:

Znalazłem u ruskich zdjęcie wałka od boku:

1518208179349_default

Na końcu jakby rzeczywiście coś było, trzeba będzie sprawdzić co i jak

Edytowane przez SQTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagralem filmik jak ten silnik pieknie chodzi, na filmie tego nie widac ale silnik sie dosc mocno telepie: 

 

Edytowane przez SQTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po zdjeciu pokrywki od klawiatury, faktycznie, brok był lekko wysunięty, póki co wbiłem go spowrotem ale wszedł na tyle lekko, że zapewne wypchnęło go od razu po odpaleniu. Moim zdaniem od przodu nie może całkiem wypaść bo między tym wałkiem a pokrywą jest bardzo mało miejsca. Wydaje mi się, że pokrywa powstrzymuje go przed całkowitym wypadnięciem. Na pewno będę robił do tego drugie podejście. Jak myślicie, jak ten brok jest lekko wysunięty to może uciekać ciśnienie oleju? W ogóle ile ciśnienie oleju w tym wałku może wynosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 15:54, SQTR napisał:

Więc po zdjeciu pokrywki od klawiatury, faktycznie, brok był lekko wysunięty, póki co wbiłem go spowrotem ale wszedł na tyle lekko, że zapewne wypchnęło go od razu po odpaleniu. Moim zdaniem od przodu nie może całkiem wypaść bo między tym wałkiem a pokrywą jest bardzo mało miejsca. Wydaje mi się, że pokrywa powstrzymuje go przed całkowitym wypadnięciem. Na pewno będę robił do tego drugie podejście. Jak myślicie, jak ten brok jest lekko wysunięty to może uciekać ciśnienie oleju? W ogóle ile ciśnienie oleju w tym wałku może wynosić?

Mi  mechanik mówił że jak broki wypadną to spada ciśnienie w wału sterującym PD stąd dudnienie na wolnych obrotach a ile wynosi owo ciśnienie to nie pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy uporales się z tą głosna praca silnika moje brd chodzi identycznie i nie mogę znalesc od czego gdzie dokładnie widać te broki po zdjęciu dekla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 20:17, Norberto0o napisał:

Cześć czy uporales się z tą głosna praca silnika moje brd chodzi identycznie i nie mogę znalesc od czego gdzie dokładnie widać te broki po zdjęciu dekla? 

czerwone kółka... są tam wbite aluminiowe sworznie (4 szt. w przypadku dzielonego wałka) które wypadają w każdym tdi na PD

broki tdi pd.png

Edytowane przez A4-Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem do dzis nie rozwiazany, ale wrocilem do tematu jakos przypadkowo - @Norberto0o @A4-Tomek - na filmiku ktorym nagralem korek tanczy jak szalony i po odkreceniu go jest strasznie dziwny dzwiek, moze to efekt zapchanej odmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...