Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju, ropy ??


Fuksss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!! Dzisiaj zajrzałem pod maske i po zdjęciu osłony zauważyłem jakiś wyciek ciężko mi stwierdzić czy to olej czy ropa ?? Na pewno jest coś nie tak jutro pójdę do mechanika ale nie daje mi to spokoju co o tym myślicie??? Co to może być i skąd ten wyciek ??olej wymieniłem na początku maja !! Stan na wskazniku trochę mniej niż full

20180706_210641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 21:07, Fuksss napisał:

Witam Panowie!! Dzisiaj zajrzałem pod maske i po zdjęciu osłony zauważyłem jakiś wyciek ciężko mi stwierdzić czy to olej czy ropa ?? Na pewno jest coś nie tak jutro pójdę do mechanika ale nie daje mi to spokoju co o tym myślicie??? Co to może być i skąd ten wyciek ??olej wymieniłem na początku maja !! Stan na wskazniku trochę mniej niż full

20180706_210641.jpg

Cześć. Ustaliłeś skąd leci olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to wyczyść i obserwuj wtedy stwierdzisz co to jest. Ja myślę że to olej spod tych dekli od wtryskiwaczy tych aluminiowych często powodem wycieków. ale dla pewności najpierw wyczyść i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 21:07, Fuksss napisał:

Witam Panowie!! Dzisiaj zajrzałem pod maske i po zdjęciu osłony zauważyłem jakiś wyciek ciężko mi stwierdzić czy to olej czy ropa ?? Na pewno jest coś nie tak jutro pójdę do mechanika ale nie daje mi to spokoju co o tym myślicie??? Co to może być i skąd ten wyciek ??olej wymieniłem na początku maja !! Stan na wskazniku trochę mniej niż full

20180706_210641.jpg

Witam, 

Czy mogę prosić o informacje jak się skończyła opisana przez Pana sytuacja? Czy udało się Panu doszczelnić ten dekiel i jeżeli tak czy jest tam jakaś uszczelka która można dokupić? Aktualnie mam taki sam problem jak opisany w pierwszym poście.

 

Pozdrawiam, 

Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak cała sprawa skończyła się wymianą tej srebrnej listwy gdyz uszczelka znajdujaca sie pod nia nadawala sie do d*py ?listwa wymieniona i wszystko suche jak pieprz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Fuksss napisał:

listwa wymieniona

Witam. Gdzie ją kupiles i ile kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Fuksss napisał:

Witam więc tak cała sprawa skończyła się wymianą tej srebrnej listwy gdyz uszczelka znajdujaca sie pod nia nadawala sie do d*py ?listwa wymieniona i wszystko suche jak pieprz ?

Super, a możesz napisać jak ona się dokładnie nazywa? Nie wiem dokładnie o co pytać w sklepie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam nie wiem jak to fachowo się nazywa pokażesz w sklepie zdjęcie albo na żywo autem podjedziesz to babka Ci powie co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w sklepie dowiedzialem się jak to się nazywa, zakupiłem cztery sztuki i dzisiaj wymieniłem, zobaczę czy to pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pamopl napisał:

w sklepie dowiedzialem się jak to się nazywa

Witam. Kupiłeś to w zwyklym sklepie motoryzacyjnym? Jak one sie nazywają i ile kosztowały?

Edytowane przez kkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te listwy w inter carsie, koszt to 100 zł za całość. Pokaż zdjęcie sprzedawcy to Ci znajdzie. Oni to nazywają mocowaniem wtrysków w pokrywie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy nie jest czasem tak że za wyciek odpowiedzialna jest oring miedziany znajdujący się u dołu wtryskiwcza? Mam ten sam problem i obawiam się że te zaślepki srebrne są tylko uszczelnieniem od góry a faktyczna przyczyna jest gdzieś niżej.

Może ktoś się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w całej pokrywie jest duże Ciśnienie. Toteż jeśli ta aluminiowa blacha uszczelniająca jest stara/zuzyta to jest wyciek. Czasami zdąży się, że ktoś zbyt mocno dokreci ta blachę i powstanie skrzywienie materiału, gdzie nawet nowa blacha nie pomoże. W takiej sytuacji mój znajomy mechanik zamiast wymieniać cała pokrywę wziął dobry uszczelniacz w postsci silikoju/kleju (nie wiem dokładnie) i uszczelnil to czego skutkiem jest tylko lekkie pocenie się. Jest to na tyle małe że przypuszczam w końcu przestanie się nawet pocić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 08:35, vex87 napisał:

Witam

 

Czy nie jest czasem tak że za wyciek odpowiedzialna jest oring miedziany znajdujący się u dołu wtryskiwcza? Mam ten sam problem i obawiam się że te zaślepki srebrne są tylko uszczelnieniem od góry a faktyczna przyczyna jest gdzieś niżej.

Może ktoś się wypowiedzieć?

U mnie po wymianie nic nie cieknie, więc zakładam, że to była sprawa tych blaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany blaszek trzeba wyjąc rurki doprowadzające paliwo i wtryskiwacze. Powiedzcie czy po złożeniu wszystkiego do kupy trzeba jakoś odpowietrzyć układ czy po sam wypchnie powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 22:57, Kamil1414 napisał:

Do wymiany blaszek trzeba wyjąc rurki doprowadzające paliwo i wtryskiwacze. Powiedzcie czy po złożeniu wszystkiego do kupy trzeba jakoś odpowietrzyć układ czy po sam wypchnie powietrze?

W moim przypadku nic nie musiałem odpowietrzać, po chwilowym kręceniu silnik zaskoczył. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam to samo. Ile u Was wziął mechanik za wyjęcie wtryskiwaczy i wymianę tych blaszek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Emines napisał:

Panowie mam to samo. Ile u Was wziął mechanik za wyjęcie wtryskiwaczy i wymianę tych blaszek? 

Ja jednak oddałem mechanikowi. Wziął 200zł za 40 min roboty. Do tego blaszki 100zł. I dalej leci spod jednej.

Zrobił znowu i leci dalej.

Pojechałem do gościa co zna się  trochę więcej i podobno czasami  w robi się odkształcenie pokrywy zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...