Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o A4 B9 2.0 TFSI 150 KM


taurus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam  zamiar  zakupu b9  tfsi z  silnikiem  2.0 po  zmianach  z  1,4 czy  ktos  ma wiedze  jakie  będą  tam  zmiany  czy  to  bezpieczny  silnik ?  Planowałem  zakup  1,4 ale  niestety raczej  nei załapię  się  na  jego  produkcję. Prosze o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguratorze 1.4 150KM jest nadal dostępne. 2.0 jest w wersjacj 190KM i 252KM - o innych na razie nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nadal w konfiguratorze nie ma 2.0 tfsi 150KM, aczkolwiek zamówienia do produkcji już nie są możliwe dla 1.4, tylko 2.0.

Ma ktoś może więcej informacji na temat tego nowego 2.0 tfsi 150KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 11:06, krzychu252 napisał:

150 KM nie będzie miał silnik 1,5 TFSI ?

Cześć,

Aktualnie jeżdzę ostatnią generacją passata ale przymierzam się do zmiany na b9 około stycznia. Byłem ostatnio u Krotoskiego pewny że najtańszy będzie 1.5 150 który jest już we wszystkich innych markach w grupie. Tymczasem okazuje się że aby bardziej zróżnicować marki i utrudnić bezpośrednie porównania najmniejszą jednostką napędową będzie właśnie 2.0 150KM którego cena ma wynosić +1330 do ceny katalogowej 1.4 czyli około czyli coś około 136-137 tysięcy złotych dla wersji sedan. Pełny cennik będzie w drugiej połowie Listopada i dopiero wtedy będę mógł złożyć zamówienie z odbiorem grudzień/styczeń. Niestety o samym silniku nie wiadomo narazie nic szczególnego. Moim zdaniem mimo że ilość koników jest identyczna jak w jednostce 1,5 to nowa jednostka będzie oparta na istniejącej 2.0 190KM być może z inną turbiną i oprogramowaniem. Cena jak dla mnie jest przyjemna :)

Edytowane przez St5rl0rd
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@St5rl0rd - 

22 godziny temu, St5rl0rd napisał:

... Pełny cennik będzie w drugiej połowie Listopada i dopiero wtedy będę mógł złożyć zamówienie z odbiorem grudzień/styczeń...

W sensie ze zamawiasz pod koniec listopada i masz auto gotowe na grudzien/styczen? Powaznie az tak szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, untoldex napisał:

@St5rl0rd - 

W sensie ze zamawiasz pod koniec listopada i masz auto gotowe na grudzien/styczen? Powaznie az tak szybko?

Dokładnie :) Cennik będzie gdzieś pod koniec Listopada i jak zamówię od razu to może do końca roku roku się wyrobią ale gwarancji nie ma. Zapytałem jak to możliwe że uwiną się tak szybko skoro wiem że w VW na Passata 1.5 czas oczekiwania to 5 miesięcy jak nie lepiej. Przyczyny takiego stanu rzeczy są dwie: raz że to nowy silnik i nigdzie więcej go nie ładują a 1.5 TSI miał prawie każdy model we wszystkich markach a dwa że Audi to Audi i jakaś selekcja musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno zamawiając odbiór był wątpliwy czy będzie w tym roku, więc coś się zmieniło w Audi i kwestii tej selekcji bo to Audi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie chodzi o nowy silnik i początek produkcji. Druga opcja jest taka że sprzedawca najzwyczajniej w świecie ściemniał :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części dziwne, bo z tego by wynikało że zamawiając teraz co niektórzy mieliby dostać samochody szybciej niż ci co zamówili przykładowo miesiąc temu. Więc nie chce mi się wierzyć, bo raczej terminy to nie tylko kwestia samego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale przyszłośc pokaże. Tymczasem udało mi się znaleźć na niemieckiej stronie parametry nowego silnika (uwaga dane dla skrzyni manualnej) i jest nieznacznie lepiej niż 1.4

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje A5 zlecono do produkcji w ostatnim tygodniu listopada 2017. Odebrałem w pierwszym tygodniu lutego 2018. Dwa miesiące z hakiem - byłem w szoku (produkcja w fabryce przy siedzibie w Ingolstadt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest dostępna konfiguracja A4 2019 na audi.pl

Silnik jest TFSI 2.0 150KM. Na razie tylko manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, że benzynowy 245km będzie dostępny w 1 tyg grudnia w konfiguratorze

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta informacja, bo ja mam info z Niemiec że raczej nie prędko, a dzisiaj z polski że być może początek 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DonDżonson napisał:

A skąd ta informacja, bo ja mam info z Niemiec że raczej nie prędko, a dzisiaj z polski że być może początek 2019

Z Krotoski-Cichy  Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam informację po wysłaniu zapytania do importera. Też w Niemczech ponoć nie mają określonego terminu wprowadzenia tego modelu, więc jeśli to prawda to raczej bym się nie spodziewał. Choć wszystko może się zmienić z dnia na dzień, bo generalnie rozchodzi się o kwestie WLPT, więc na sprawę od niech niezależną. W Porsche silnik ten dostał już homologację bo ponoć Macan fizycznie ma być dostępny jeszcze w tym roku, więc kto wie, może w Audi też pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tematu 2.0 150KM to dzisiaj złożyłem zamówienie. Przewidywany termin produkcji 6 tydzień 2019 więc jak dla mnie naprawdę szybko. Koledzy z VW po 5-6 miesięcy czekają na passata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem sobie właśnie na konfigurator i ciekawe jest to że ten silnik z automatem ma gorsze osiagi od starego 1.4 150KM (z tego co pamietam), mimo lepszych parametrow. Gratuluje wyboru, bedziesz napweno zadowolony bo fajnie sie tym samochodem jezdzi. 

Bardzo jestem ciekawy jak bedzie wygladalo spalanie.

Edytowane przez proarnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...