Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o A4 B9 2.0 TFSI 150 KM


taurus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, proarnes napisał:

Spojrzałem sobie właśnie na konfigurator i ciekawe jest to że ten silnik z automatem ma gorsze osiagi od starego 1.4 150KM (z tego co pamietam), mimo lepszych parametrow. Gratuluje wyboru, bedziesz napweno zadowolony bo fajnie sie tym samochodem jezdzi. 

Bardzo jestem ciekawy jak bedzie wygladalo spalanie.

Nawet dla tego silnika skrzynia manualna jest o 0,3 sekudny szybsza od automatu. Całe szczęście nie sprint do setki był dla mnie priorytetem. Jak już odbiorę i samochód się ułoży dam znać jak wygląda spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z forumowiczów ma może już A4 z roku modelowego 2019? We wrześniu 2018 zamówiłem A4 Limo, 2.0 150KM, odbiór miał być na grudzień 2018, ale przesunęło się na marzec 2019 :( 
Podobno z powodu obsuwy z homologacją nowych silników. 
Z drugiej strony salony już mają nowe A4 na stanie i na wyprzedaży rocznika więc trochę mnie to opóźnienie i powód dziwi.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 09:09, untoldex napisał:

Hej,

Czy ktoś z forumowiczów ma może już A4 z roku modelowego 2019? We wrześniu 2018 zamówiłem A4 Limo, 2.0 150KM, odbiór miał być na grudzień 2018, ale przesunęło się na marzec 2019 :( 
Podobno z powodu obsuwy z homologacją nowych silników. 
Z drugiej strony salony już mają nowe A4 na stanie i na wyprzedaży rocznika więc trochę mnie to opóźnienie i powód dziwi.... 

No to w takim razie dziwna sytuacja. Podpisałem zamówienie 28 Grudnia i bodajże w poniedziałek dostałem potwierdzenie że samochód do produkcji trafi w 6 tygodniu 2019 i w Polsce powinien być około 20 Lutego. Tak więc kazali mi się przygotowywać na odbiór koniec Lutego początek Marca. Tak więce generalnie nieźle namieszali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Mój do produkcji miał trafić w 48 tygodniu 2018. Potem przesuneło się na styczeń, a teraz tydzień produkcji to 10 tydzień 2019 i odbiór na marzec.

Z tego co wiem to raczej idzie wg kolejności zamawiania. Więc trochę mnie dziwi że zamawiałeś poźniej a obecny tydzień produkcji masz wcześniejszy. No chyba że zamówiłeś Avanta, bo do nich nie ma takiej kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, untoldex napisał:

Ciekawe. Mój do produkcji miał trafić w 48 tygodniu 2018. Potem przesuneło się na styczeń, a teraz tydzień produkcji to 10 tydzień 2019 i odbiór na marzec.

Z tego co wiem to raczej idzie wg kolejności zamawiania. Więc trochę mnie dziwi że zamawiałeś poźniej a obecny tydzień produkcji masz wcześniejszy. No chyba że zamówiłeś Avanta, bo do nich nie ma takiej kolejki.

A czy jesteś pewien że zamówiłeś 2.0 a nie 1.4? Benzynowe 2.0 dotychczas występowało bodajże w wersji 190 i 252. W moim przypadku dostałem email o dostępności do zamówienia dokładnie 21 Listopada więc w sumie nie wiem co mogłeś zamówić we wrześniu :)

PS: Z oszczędności wziąłem limuzynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacjia: Dzisiaj dostałem info od mojego dealera o tym że auto jest już w Polsce i na przełomie tygodnia powinno być już u nich. Jeżeli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy powinien stanąć w moim garażu do końca miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje szybkiego odbioru. Ja czekam dopiero na produkcję. Czekam na pierwsze recenzje aut z tym silnikiem. Czy ktoś z Was miał okazję już go testować? Mam lekkie obawy - natknąłem się na opinie, że w samochodach ze zmianami po wprowadzeniu norm WLTP, silniki bywają przymulone ? Trzymam kciuki, że będzie OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest sprawa WLTP, patrzac na parametry tego silnika widac ze jest mocno zmulony. Parametry ma praktycznie takie same jak wczesniejszy 1.4 tfsi wiec nie ma sie co spodziewac cudow. 

Fajne jest to, ze z tym silnikiem przychodzi teraz podwojny wydech chociaż mi osobiscie nie podoba sie moda na te koncowki w zderzaku. W weekend widzialem pierwszy raz auto po lifcie i troche slabo wygladaja koncowki prawdziwych tlumikow w tych duzych otworach w zderzaku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, proarnes napisał:

Nie wiem czy to jest sprawa WLTP, patrzac na parametry tego silnika widac ze jest mocno zmulony. Parametry ma praktycznie takie same jak wczesniejszy 1.4 tfsi wiec nie ma sie co spodziewac cudow. 

Fajne jest to, ze z tym silnikiem przychodzi teraz podwojny wydech chociaż mi osobiscie nie podoba sie moda na te koncowki w zderzaku. W weekend widzialem pierwszy raz auto po lifcie i troche slabo wygladaja koncowki prawdziwych tlumikow w tych duzych otworach w zderzaku.  

Hej, ja akurat mam ten 2.0 190km - jak zamawialem we wrzesniu to w konfiguratorze byly normalne wydechy a dostalem pod koniec grudnia auto po lifcie, czyli z tymi trapezami i powiem Ci ze jestem w sumie zawiedziony, ale juz sie przyzwaczaiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodnia dostałem wiadomość od dealera z wysokością ubezpieczenia które trzeba opłacić i tutaj niestety nie miła niespodzianka. Kiedy zamawiałem auto w zeszłym roku wysokość OC+AC miała wynosić kolejno 2,7% w pierwszym roku, 3% w drugim roku i 3,5% w trzecim roku użytkowania. Tymczasem od tego roku wysokość w pierwszym roku wzrosła do 2,9% (jak sytuacja wygląda w kolejnych latach jeszcze nie wiem). Dla porównania Volvo ma umowę z PZU i tam suma ubezpieczenia za pierwszy rok to 2,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 00:27, St5rl0rd napisał:

Nie wiem ale przyszłośc pokaże. Tymczasem udało mi się znaleźć na niemieckiej stronie parametry nowego silnika (uwaga dane dla skrzyni manualnej) i jest nieznacznie lepiej niż 1.4

image.png

 

Te parametry podobno można troszeczkę polepszyć XD : https://www.dyno-chiptuningfiles.com/tuning-file/audi-a4-20-tfsi-150hp/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na relacje z praktyki, chociaż pewnie mało kto zaryzykuje utratę gwarancji?

Podoba mi się opcja "Pop & Bang Crackle map"  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie się wstrzymam z modyfikacjami bo tak naprawdę nie odczuwam braku mocy. Przy czym co najdziwniejsze to różnica w przyspieszeniu skrzyni manualnej i automatycznej gdzie ta druga jest wolniejsza o 0,3 sekundy. Pamiętam że zawsze reklamowali DSG jako skrzynie szybszą od manualnej ale najwidoczniej S-Tronic z tym silnikiem to jakiś wyjątek. Jutro odbieram stały dowód tak więc przy okazji poruszę z moim kochanym dilerem kwestie drżenia/szarpania auta przy przejściu z D2 na D1. Dodatkowo kolejna rzecz która mnie nie napawa optymizmem to spalanie które w przypadku jazdy tylko po mieście na krótkich dystansach typu 6-8km wynosi 11L. Narazie przejechałem 1,5K km więc może silnik się jeszcze ułoży a przynajmniej na to liczę. Spalania nie poprawia fakt że jeżdzę bez systemu START-STOP i komputer potrafi podczas dłuższych świateł dobić 1L/100 do spalania bieżącego ? Dodam tylko że poruszam się naprawdę spokojnie a rzekłbym nawet dostojnie.

Przy okazji to co mnie najbardziej zabolało to fakt że wydaje na auto nie małe pieniądze pierwszy raz kupując samochód marki "Premium". Dodatkowo dla podwyższenia komfortu dobieram szyby powdójne klejone i te dziady montują mi opony Hankooka. Jeźdźiłem w życiu gorszymi samochodami głównie VW (Golf i Passaty) i nigdy auto fabrycznie nie wyszło na czymś innym niż Goodyear lub Michelin. Hankook nie jest złą fimą ale nikt mi nie wmówi że jest marką premium a w aucie o tej wartości co A4 opony powinny być najwyższej klasy. Może i właściwości jezdne są niezłe a opinie użytkowników jedne z lepszych w swojej klasie ale osobiście preferuję bardziej komfortowy styl podróżowania a ta opona jest naprawdę głośna. W moim poprzednim aucie miałem opony letnie z homologacją zimową czyli niby takie całoroczne Michelin Crossclimate i były o wiele cichsze.

Edytowane przez St5rl0rd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 19 cali to Hankook najlepiej wygląda :) Jedyna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uzyskać jak najwyższy komfort także zostałem przy 17'. Kilka tygodni po tym jak zamówiłem auto w cenniku pojawiła się opcja dołożenia opon o mniejszych oporach toczenia za prawie 500+. Pewnie wtedy na felgach pojawiło by się coś sensowniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście te opony Hankook są strasznie głośne. Zmieniłem w tym tygodniu zimówki Kormorana na właśnie Hankooki 17 cali i są dużo głośniejsze, mimo że te moje Kormorany też do cichych nie należą. Generalnie to głośno jest w samochodzie, a dodatkowo wydaje mi się że coś mi huczy. Samochód ma raptem 18 tys przebiegu, więc nic huczeć nie powinno. Znajomi których wiozłem nic nie słyszeli, ale niestety mi to nie daje spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, misiek1980 napisał:

Rzeczywiście te opony Hankook są strasznie głośne. Zmieniłem w tym tygodniu zimówki Kormorana na właśnie Hankooki 17 cali i są dużo głośniejsze, mimo że te moje Kormorany też do cichych nie należą. Generalnie to głośno jest w samochodzie, a dodatkowo wydaje mi się że coś mi huczy. Samochód ma raptem 18 tys przebiegu, więc nic huczeć nie powinno. Znajomi których wiozłem nic nie słyszeli, ale niestety mi to nie daje spokoju. 

Uff dobrze wiedzieć że to nie tylko moja paranoja i ktoś jeszcze to słyszy. Odnośnie innych hałasów to na szczęscie nic takiego nie zanotowałem ale mam za to dekilatne problemy ze skrzynią biegów ? (Jak narazie mój przebieg to 2k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Adam11 napisał:

Czesc, krotkie pytanko do tego nowego silnika - jak wyglada spalanie? 

Mój przykład nie będzie miarodajny ponieważ jeżdzę z wyłączonym systemem START/STOP a w takim przypadku komuter dostaje świra. Generalnie mam teraz 2k przebiegu a ostatni raz restartowałem spalanie około 350km temu. Na chwilę obecną spalanie średnie wynosi 8.9l przy zalożeniu 80% miasto 20% trasa. Dla przykładu na zimnym silniku jak odwożę rano żonę i córkę pokonując około 4-5km spalanie wynosi około 12 :) Dodam tylko że poruszam się w naprawdę dostojny sposób bardzo delikatnie traktując pedał gazu :)

Edytowane przez St5rl0rd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, St5rl0rd napisał:

Mój przykład nie będzie miarodajny ponieważ jeżdzę z wyłączonym systemem START/STOP a w takim przypadku komuter dostaje świra. Generalnie mam teraz 2k przebiegu a ostatni raz restartowałem spalanie około 350km temu. Na chwilę obecną spalanie średnie wynosi 8.9l przy zalożeniu 80% miasto 20% trasa. Dla przykładu na zimnym silniku jak odwożę rano żonę i córkę pokonując około 4-5km spalanie wynosi około 12 :) Dodam tylko że poruszam się w naprawdę dostojny sposób bardzo delikatnie traktując pedał gazu :)

Dzieki za odpowiedz ;) a czy Zauważyłeś różnicę pomiędzy pierwszymi kilometrami a aktualnym spalaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...