Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle ustawiony wałek ssący rozrządu


CiżęLipki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy źle ustawiony wałek ssący może dawać takie objawy jak: spadek momentu obrotowego (i ewentualnie nieco wyższe spalanie) bez sygnalizacji błędów? 

Po wymianie rozrządu, auto jest słabsze (co potwierdziła hamownia), ale VAG nie komunikuje błędu czujnika walka rozrządu.

Tak, piszę w kontekście postów w temacie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik sobie jakoś radzi z przestawionym rozrządem, to może nie wyrzucać jeszcze błędu. Przynajmniej tak jest w 1.8t i również auto jest przymulone.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą jestem ciekawy czy Panowie z serwisu,który wymieniał łańcuch zastosował dedykowane blokady wałków do tego silnika to raz,a dwa czy zachowali procedurę przy samym zakładaniu łańcucha??chodzi mi oto czy wariator zmiennych faz rozrządu został napięty przed zluzowaniem napinacza?? jeśli nie,a wygląda na to,że nie to efekt jest taki,że masz przestawiony wałek i tym samym rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi blokadami to tez tak roznie jest i niema co popadac w paranoje, niektorzy lepiej blokuja kluczami typu mors niz sa w stanie zblokowac te dedykowane blokady ktore maja stosunkowo duzy luz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna diagnostyka (w innym miejscu) wykazała, że to jednak nie problem rozrządu. 

Wygląda na to, że warsztat w trakcie wymiany rozrządu uszkodził sterowanie turbiną i prawdopodobnie słabiej/później się kręci. 

Szczerze liczę, że to będzie prosty temat do ogarnięcia. Jest jeszcze zabawny aspekt. Na moje pytanie: czy sprawdzali działanie zaworów sterujacych turbiną, usłyszałem, że: 
a) spojrzeli na nie i "jest membrana, więc jest OK" 
oraz
b) że oni nie będą stawać na głowie i ściągać nowego zaworu, żeby sprawdzić czy to nie jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...