Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4B8 dla 4os rodziny


sssokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 W związku z powiększeniem się rodziny (drugie dziecko) szukam nowego auta. Chodzi mi przede wszystkim o miejsce dla pasażerów z tyłu. Moja żona będzie bowiem na początku jeździła z młodszym dzieckiem z tyłu. Docelowo jak dorośnie młodsze to dwaj chłopcy będą w fotelikach z tyłu. Oglądałem w ostatnim czasie dwie A4 i nawet jestem na jedną zdecydowany jednak mam dylemat czy to nie jest auto za małe dla 4os rodziny. Zastanawiam się czy za te same pieniądze jednak nie kupić nieco starszej ale A6. Czy ktoś z forumowiczów kto posiada dwójkę dzieci mógłby się podzielić opinią jak A4 sprawuje się przy 4os rodzinie? 

pozdrawiam

Adrian, Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Allroadem C6 rok temu, przesiadłem się na niego ze względu na narodziny drugiego dziecka, a jeździłem BMW serii 3, które jest najmniejszym znanym mi kombi z niemieckiego rynku w tej klasie.

Pojeździłem nim trochę, ale kompletnie się nie dogadywaliśmy, nie czułem go, jazdy, prowadzenia, chociaż było komfortowo i miejsca pod dostatkiem.

Zaryzykowałem, sprzedałem, kupiłem B7 i nie odczułem kompletnie spadku 'pojemności' samochodu.

Mieszczą się dwa szerokie zabudowane foteliki, czasem na upartego kogoś drobnego nawet podwiozę miedzy nimi; odległość do foteli z przodu jest wystarczająca, dzieciaki brudzą butami, ale żeby tego uniknąć to już tylko Van pomoże ;)

Do bagażnika mieści się wózek z gondolą i inne graty potrzebne do zabrania rodziny, w zeszłe wakacje spakowałem się na dwa tygodnie do Chorwacji i nawet, choć musiałem się nagimnastykować z ułożeniem bagażu, udało mi się rozłożyć roletę w bagażniku, tak że nic nie przysłaniało mi szyby z tyłu.

B8 z tego co wiem ma trochę więcej miejsca niż B7, więc nie stresowałbym się kompletnie kwestią pojemności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze nie mam dwojki dzieci, nie mam w sumie zadnego, ale 3 lata jezdzilem a6 c6 a dosc czesto podrozuje w 4 osoby i moge smialo powiedziec, ze b8 jest wyraznie ciasniejsze w srodku ale jak na ten segment to wedlug mnie miejsca jest dosc sporo. Nie jest uciazliwie malo tego miejsca, zdecydowanie wystarczajaco. Co mnie najbardziej boli w b8 to duzo mniejszy bagaznik niz w c6 przez co podrozujac w 4 osoby z 4 walizkami dosc ciezko sie zapakowac do bagaznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj a6 c6, w b8 nie jest wygodnie jesli pojedziesz w 4 osoby w dluzsza trase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem B7 i dwójkę małych dzieci - wszędzie się spakowałem bez kłopotów, fakt, bagażnik załadowany pod dach, teraz mam B8 i jest znacznie lepiej, bagażnik raczej taki sam ale w środku więcej miejsca, nie narzekam ale do A6 C6 nie ma co porównywać, tylko po co od razu taka krowa?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi kwestia kosztów utrzymania auta - jakie sa przy A6, a jakie przy A4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwójkę dzieci 8 i 2.5 roku. Foteliki duże więc trzecia osoba z tyłu już nie wejdzie ale zawsze tylko w 4 jeździmy więc nie ma problemu. Co do miejsca, hmmm jeździmy na Chorwacje z wózkiem, łóżeczkiem turystycznym, lodówka i kupa innych gratow i spokojnie dajemy radę. Fakt czasem muszę boxa zamontować bo zona poszaleje z pakowaniem ale cóż jedni pakuja 5 osób w plecak,  drudzy w 8 toreb ?. Moja żona zalicza się do tych drugich. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HOLMATRO napisał:

Dochodzi kwestia kosztów utrzymania auta - jakie sa przy A6, a jakie przy A4...

A6 c6 3.0tdi vs a4 b8 3.0tdi - poki co nie roznia sie niczym dla mnie. Rocznie robie 25-30tys km wiec troche roznych wymian eksploatacyjnych robie i w sumie ceny wszystkiego sa bardzo zblizone albo takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie może starszych modeli ale jednak a4 i a6 w domu i jest bez porównania, a6tka szersza z tyłu miejsca dużo, ale jeśli często jeździsz po mieście to fakt faktem a6 jest sporym autem i czasem przez to niewygodnym(parkowanie)
Dwójki dzieci nie mam, ale gdybym miał nie kupiłbym a4, wolałbym coś większego, ale to kwestia chyba indywidualna. Widzę jak szwagry mają małe dzieci i jaka to wygoda mieć wtedy Vana, nawet nie wielkiego (typu Touran)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A4 B7 a teraz jeżdżę A6 C6 i... raczej do A4 już nie wrócę. Dodam, że przymierzałem się do B8 ale ilość miejsca na tylnej kanapie i pojemność bagażnika nie były dla mnie wystarczające. Nawet sedan w C6 ma o wiele większy kufer i nawet partnerka przyznała rację, że przy dwójce dzieci (6 i 9 lat) wcale nie potrzeba kombi. Wreszcie podróżujemy komfortowo co w A4 wcale nie było takie oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Damian napisał:

Kupuj a6 c6, w b8 nie jest wygodnie jesli pojedziesz w 4 osoby w dluzsza trase

Co to znaczy, że w B8 nie jest wygodnie? Konkrety jakieś? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał:

Co to znaczy, że w B8 nie jest wygodnie? Konkrety jakieś? ? 

Pewnie to co u mnie, że część rzeczy podróżuje w kabinie zamiast w bagażniku ;) Moje B8 to sedan, C6 też miałem sedana. W C6 wszystko wchodziło do bagażnika, w B8 nie wszystko daję radę zapakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne doświadczenie i A4 kombi dla rodziny 2+2 wg mnie jest to dobra opcja, pod warunkiem, że z tyłu z dziećmi nie musi siedzieć ktoś dorosły.

Miałem saab'a 9-3 ss gdy urodziła mi się pierwsza córka, był problem bo do bagażnika nie wchodził wózek cały (stelaż + gondola), ale że żona jeździła z tylu z dzieckiem to ratowałem się przednim fotelem na wielkogabarytowe bagaże. Po półtora roku pojawiła się druga córka i od razu zmieniłem samochód, bo saabem bym nie dał rady przewozić wszystkiego, do tego żona sobie zażyczyła sobie takie auto by mogła siedzieć z dwójką dzieci z tyłu. Kupiłem s-maxa, miejsca od groma, trzy oddzielne siedzenia z tyłu (przesuwane), bagażnik ponad 700 litrów :) Mimo dużej mocy 2.5T van mi nie podszedł i zacząłem się rozglądać za czymś ciekawszym, ale dalej z warunkiem, że z tyłu ma się zmieścić 2 foteliki + dorosła osoba. Po 8 miesiącach zmieniłem s-maxa na audi a8 d3 (na szerokość dorosła osoba mogła siedzieć z dwoma fotelikami w rzędzie).  Tak przejeździliśmy 5 lat, teraz córki mają 7 i 5,5 roku i ze względu ze a8 mi się trochę znudziła i trochę już wiekowe auto - to kupiłem a4 allroad. Zona jeździ już z przodu, bo dzieciaki większe i nie wymagają stałej opieki w czasie podróży i wg mnie dla takiej konfiguracji 2+2 a4 naprawdę daje radę. Dla dzieciaków z tyłu i tak miejsca za dużo, a do bagażnika jestem w stanie wsadzić więcej niż do a8 (tam nie było otwierania tylnej kanapy, więc jak coś się nie mieściło to nie mogłem zamknąć bagażnika, a kombi nie ma tego problemu, najwyżej rolety nie złożę).

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hugo napisał:

Co to znaczy, że w B8 nie jest wygodnie? Konkrety jakieś? ? 

Radio na kasety, analogowy telefon ktory laczy sie tylko z symbianem, szyby na korbe i malo miejsca z tyl jesli jestes kierowca i masz 2m wzrostu:) krotszy rozstaw osi i gorszy komfort to swoja droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian napisał:

Radio na kasety, analogowy telefon ktory laczy sie tylko z symbianem, szyby na korbe

Moze z b7, byl w b8 kaseciak? Zreszta, to czym piszesz to kwestia wyposazenia, mozna a8 ze szmatami miec i na zwyklych zarowkach, ale to juz wybor tego kto kupowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Korton555 napisał:

Moze z b7, byl w b8 kaseciak? Zreszta, to czym piszesz to kwestia wyposazenia, mozna a8 ze szmatami miec i na zwyklych zarowkach, ale to juz wybor tego kto kupowal.

Przeca to byla szydera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem A4B8 w kombi. Trafiłem na świetny egzemplarz więc decyzja została podjęta szybko. Odbyłem już kilka podróży i żona jest zadowolona z ilości miejsca z tyłu. Wiadomo, że to nie Van ale wydaje mi się, że A4 jeździ się całkiem przyjemnie. Po prostu zaopatrze się w box i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sssokol napisał:

Zakupiłem A4B8 w kombi. Trafiłem na świetny egzemplarz więc decyzja została podjęta szybko. Odbyłem już kilka podróży i żona jest zadowolona z ilości miejsca z tyłu. Wiadomo, że to nie Van ale wydaje mi się, że A4 jeździ się całkiem przyjemnie. Po prostu zaopatrze się w box i będzie ok.

Niech służy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu. Mam b8 od 2 lat i z miejscem jest dramat. Na każdy wyjazd z 2 dzieci musze wrzucać box na dach. Bagażnik jest tak płytki że wchodzi 1 stelaż wózka i gondola i to tyle. miejsca na fotelik do jazdy tyłem jest mało. 185 cm wzrostu i fotelik praktycznie zakleszczony pomiędzy oparciami. Szukałem a6, kupiłem a4 i jeżeli chodzi o miejsce bardzo żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...