Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z doborem zaworu N75


rodzyn90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymienić zawór ciśnienia turbiny - zawór N75.

Mam problem tylko z doborem części.  Na stronie http://pl.realoem.me/Audi/RDW - z katalogiem części znalazłem że do mojego auta (wersji silnikowej i rocznikowej), istnieją dwa różniące się oznaczeniem zawory.

1. 059906628A

2. 059906628B

Czyli różnią się w oznaczeniu ostatnią literką. W moim aucie zamontowana obecnie jest wersja "A". Kolega który ma dostęp do katalogu jednej z większych hurtowni motoryzacyjnej po wpisaniu w ich wyszukiwarkę mojego numeru VIN zobaczył, że w moim aucie powinien być zawór z oznaczeniem "B" na końcu. Nie wiem, czy poprzedni właściciel olał sprawę przy wymianie poprzednio zaworu, nie wiem czy zawór był kiedykolwiek wymieniony w przeszłości oraz nie ma pewności czy w systemie w którym kolega sprawdzał po numerze VIN jest prawidłowo podane. A może nie ma to kompletnie znaczenia czy zamontuje wersję A lub B?

Próbowałem oczywiście z ASO Audi rozmawiać i powiedziano mi, że nie udzielają informacji o numerach części. Więc na tym polu dużo nie zdziałam, a nie chciałbym utopić ponad 200 zł w część jeśli ma ona być niepasująca.

Może ktoś z Was ma dostęp do katalogu części w którym mógłby się potwierdzić jeden ze scenariuszy?

Bardzo proszę o pomoc. Podaje numer VIN: WAUZZZ8E55A522946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka A została zastąpiona końcówką B. Jeśli zawór kupujesz nowy to dostaniesz tylko B, a w używce mogą występować oba.

059906628 A-B.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...