Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S4 czy A4, a może coś innego


DonDżonson

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą jednego z samochodów. Jedną z opcji jest A4 pierwotnie myślałem nad 2.0 252 KM. Jednak z racji że apetyt rośnie w miarę jedzenia, i użytkowania 6 cylindrowych bokserów, zacząłem myśleć nad S4. I tu pojawiły się pewne ale, a mianowicie pierwsze brak możliwości zamówienia ogrzewania postojowego, co mnie zdziwiło z racji że w S5 jest taka możliwość. Kolejna i mały bak paliwa który jak dla mnie przekreśla trochę sens poruszania się z większymi prędkościami na trasie musząc odwiedzać stacje pewnie góra co 300 km. Jak to wygląda faktycznie u was z zasięgiem przy pokonywaniu dłuższych tras z większymi prędkościami i tak samo jazda na co dzień.

Co w ogóle skłoniło was do zakupu S4, bo konfigurując ten samochód stwierdzam że Audi bardzo wysoko się ceni w przypadku modeli eS. Konfigurując podobnie wyposażonego Merca C43 AMG można wyrwać o ok 20 tys mniej, nie mówiąc już o C400 który ma ten sam silnik tylko w słabszej wersji, jednak którego wcale wolnym samochodem też nie można nazwać, a tu oszczędność będzie na poziomie kolejnych kilkudziesięciu tys. Zatem z jakich przyczyn Audi wygrało z konkurencją, czy może jednak na eSkę było można wywalczyć sporo większy rabat niż jak za zwykłe A4 (przynajmniej na dzień dzisiejszy w przypadku A i S oferują mi ten sam % od ceny katalogowej) czy może jakoś się to zmieniło i na dzień dzisiejszy jest taka różnica na ten model na tle konkurencji. Bo z ekonomicznego punktu widzenia na chwilę obecną nie widzę podstaw żeby wybrać S4 mogąc mieć coś podobnego, w dodatku z większym bakiem i wspomnianym ogrzewaniem postojowym i oszczędzając jednak sporą sumę. Bądź jeśli jednak coś miałoby przemawiać za Audi to czy nie wybrać jednak 2.0 TFSI 252KM, który jakby nie patrzeć wolnym samochodem też nie jest, w dodatku jakby wrzucić mu jakiś programik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej do końca czerwca było 16%, nie wiem czy nadal utrzymane. W dwóch różnych salonach na wstępie przekazywali taką informację, więc to raczej z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za chwilę nie będzie można zamówić S4 z obecnym silnikiem ze względu na normy emisji spalin.. i wrzucą do S4 TDI. w DE już nie ma możliwości zamówień. 3.0TFSI został wycofany i czeka na dodanie filtra cząstek stałych - również w A6/A7/A8.

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas póki co jeszcze jest. Tez słyszałem że eSki mają być w TDIku?? więc sądzę że ostatnia chwilą żeby zamówić z 3.0 TFSI tyle że uważam że z cena trochę popłynęli.

Swoją drogą 2.0 TFSI też po wprowadzeniu nowych norm podobno ma być słabszy i mieć 245 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dwuletnie AUDI A6 w sline 3,0 Biturbo. Też możesz w leasing, też możesz odliczyc od podatku, a bedziesz miało klase auto wyżej.

 

Ja kupiłem 3 letnie audi a4 w rewelacyjnym stanie !! jak z salonu, wyposażenie mega !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno że nie interesuje mnie raczej używane. Zresztą z ciekawości wrzuciłem w otomoto wyszukiwanie C7 która spełniałaby moje oczekiwania i takich samochodów jest w obecnej chwili 0. Więc nawet biorąc to pod uwagę nie ma w czym wybierać.

A drugie że nie widzę zbytnio potrzeby kupowania większego samochodu, zważywszy że takie mam. Jakbym celował w o rozmiar większe to pewnie bym szedł w BMW 540i które uważam że jest ciekawsze od A6 przynajmniej C7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pare razy pisalem dla mnie A4 B9 jest po prostu slabe, zarowno jesli chodzi o design ( za wyjatkiem RS4 ktore jest bardzo fajne ) jak i jakosc uzytych materialow wewnatrz ( B8 mialo duzo lepsze według mnie ), a takie szczegoly jak wielkosc baku paliwa tym bardziej nie pomagaja. S4 B9 nie ma niczego co by uzasadnialo jego cena, detal ktory odroznia go od s-line`a to poczwórny wydech z tyłu i srebrne lusterka - WOW! No i cena :D:D . Jak chcesz A4 zdecydowanie wybierz 2.0TFSI, zrob program i nie bedziesz zawiedziony, prawdopodobnie po programie bedziesz mial szybszy samochod niz stockowy s4 a sporo kasy w kieszeni zostanie. Mercem C43 nie jezdzilem wiec cieko mi sie wypowiadac ale juz c400 troche kilometrow pokonalme i mnie lekko rozczarowal, po prostu nie widac i nie czuc tej mocy. Jest jeszcze BMW 335i badz 335d ktore jest rewelacyjne! Tylko obowiazkowo trzeba wybrac obszycie indywidual srodka inaczej jest troche slabo. Od siebie dodam jeszcze jedna propozycje jesli nie potrzebujesz duzego samochodu, RS3 sedan, jezdzi, brzmi i bawi genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinię. Właśnie tak coraz bardziej dochodzę do wniosku że zbytnio nic nie uzasadnia ceny obecnej S4. Dla ciekawości skonfigurowałem Macana S i katalogowo wyszedł również taniej? A raczej nie odbiega jakością i jakoś tak przyjemniej się obcuje z Prosiakiem, niż w że tak powiedzieć zwykłej A4 tylko z mocniejszym silnikiem, zważywszy właśnie na takie minusy jak śmiesznie mały bak, jakość też jak już gdzieś czytam nie do końca ta.

BMW odrzuciłem z 2 względów, brak klimatyzacji 3 strefowej i brak możliwości zamówienia alcantary, a jeśli skóra to z wentylacją której w 3ce również nie ma. Więc jedynie oczekiwanie na nowy model, a to pewnie jeszcze trochę potrwa bo nie zanosi się żeby w tym roku było można choćby dokonać zamówienia. Ale ogólnie wrażenia z BMW bardzo pozytywne.

RS3 fajne, czy nawet chcąc budżetowo S3 i niby wszystko ok, ale zwróciłem uwagę że np wysiadając musze się schylić bo haczę głową. Ogólnie też obawiam się jakbym dziecko musiał wozić z tyłu w foteliku, to może nie być zbyt kolorowo, bo miejsca na nogi tak sobie, a zazwyczaj jak sam się wpasuję i mam jeszcze luz, to już dziecko w foteliku ma mało miejsca na nogi. Więc faktycznie z tyłu tak średnio, bo też siadając ja zapieram się głową o podsufitkę (a to chyba siedziałem w wersji bez panoramicznego dachu, więc z tym jeszcze będzie gorzej). Jak dla mnie to jest samochód typowo 2 osobowy z okazjonalnym przewożeniem więcej jak 2 osób dorosłych, a nawet jak tylko jednego pasażera i dziecko musi iść na tył to ono ma mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...