Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuka na hopkach


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na wybojach oraz hopkach dość mocno coś stukało z prawej strony. Wymieniony został wahacz dolny prosty, tuleje wahacza, bananów oraz łączniki stabilizatora. O ile na nierównościach jest ok, tak przy wjeżdżaniu na hopkę lub zjeżdżaniu z niej, dalej coś czasem stuka. Takie delikatne puknięcie (z prawej strony). Tak samo jak wyjeżdżam z garażu podziemnego, w momencie gdy przednie koła wyjadą na prostą - puk. Generalnie jak koła albo się chowają albo prostują - wtedy coś stuka.

Gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rogigor napisał:

Ostatnio na wybojach oraz hopkach dość mocno coś stukało z prawej strony. Wymieniony został wahacz dolny prosty, tuleje wahacza, bananów oraz łączniki stabilizatora. O ile na nierównościach jest ok, tak przy wjeżdżaniu na hopkę lub zjeżdżaniu z niej, dalej coś czasem stuka. Takie delikatne puknięcie (z prawej strony). Tak samo jak wyjeżdżam z garażu podziemnego, w momencie gdy przednie koła wyjadą na prostą - puk. Generalnie jak koła albo się chowają albo prostują - wtedy coś stuka.

Gdzie szukać przyczyny?

Miałem podobnie u siebie i wybite były gumy na amorku (te u góry, co dochodzą do poduszek) wymieniłem gumy + łożyska z obu stron  i nareszcie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to co kolega wyżej tzn guma mocowania amortyzatora i łożysko , albo .... ja u siebie teraz też z "stukiem/pukiem" walczyłem ale u mnie okazują się zużyte poduszki silnika i wymieniłem oby dwa przednie amortyzatory na nowe i poduszki się wylały. Polecam sprawdzić , u mnie wydawało się że z okolicy koła ale okazało się bardziej z pod silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynam myśleć że to coś z Amortyzatorem. Na szarpakach nic nie wyszło. Na tych ostatnich kwadratach ruszał przód tył i boki i luzów w zawieszeniu nie ma a diagnosta rozkłada ręce. Co ciekawe, dzisiaj jak z prawej strony usiadł kolega trochę cięższy  (ponad 90kg) to nagle stukanie ustało....

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą być poduchy amora . Podone stuki  miałem i wymiana pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi proszę czy łożysko, poduszka i mocowanie amortyzatora to trzy osobne elementy? Czyli np. wystarczy kupić poduszkę i łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Wam Koledzy, że u mnie mam bardzo podobną sytuację, tzn. słyszę głuche puki z prawej strony, dźwięk dochodzi z okolicy koła. Natomiast po przeglądzie zawieszenia u mechanika nie znalazł niczego oprócz małych już luzów poprzecznych na przekładni kierowniczej - swoją drogą stwierdził ze to jeszcze nie do roboty.  Podczas normalnej jazdy bardzo rzadko coś usłyszę, natomiast na progach zwalniających jak tylko trochę szybciej przejadę to od razu słyszę.  Wątpię w to że sprawdził mocowanie amorów. 

Pytanie czy te poduchy amora z przodu są do zrobienia w warunkach domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 18:43, rogigor napisał:

A powiedzcie mi proszę czy łożysko, poduszka i mocowanie amortyzatora to trzy osobne elementy? Czyli np. wystarczy kupić poduszkę i łożysko?

Mocowania nie kupisz - bo przecie on jest przykręcony na śrubę do karoserii.  Obstawiam 99,99% że masz wybity odbój gumowy (łożysko raczej rzadko ulega uszkodzeniu, ale jak już masz wszystko na zewnątrz to nie zaszkodzi wymienić i łożysko) 

W warunkach domowych temat do zrobienia, ale dobrze mieć ściągacz do sprężyn, bo bez niego to może być "lekki" problem żeby zdjąć graty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku potomności: wymieniłem prawą przednią poduszkę amortyzatora i wydaje się być git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...