Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod lakieru LZ9W jaki odcień?


A4 B6 Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę dobrać lakier do auta.Mam lZ9W A4 B6 i w sklepie mówią mi że jest 5 czy 6 odcieni LZ9W,jak dobrać prawidłowy?Jak raz malowałem relingi pod kolor to Pan wyszedł z 10 karteczkami i przykładał do mojego lakieru :doh:aż w końcu stwierdził że to chyba ten kolor i po pomalowaniu okazało się że jednak odcień jest minimalnie inny.Teraz będę malował zderzak i błotnik,więc chcę uniknąć przykładania karteczek i mieszania lakieru na ''oko'' bo za pewne i tak odcień będzie inny...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dobieraj pod kod lakieru tylko zanieś klapkę wlewu paliwa i nie komputerowo dobiorą według wzoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo po doborze lakieru musisz zrobić natrysk próbny. W zależności od ciśnienia i dyszy w pistolecie zmienia się odcień. Także nie każdy lakier bezbarwny nie jest idealnie przezroczysty i zmienia odcień. Zresztą jeżeli będziesz sam malować to powinieneś to wiedzieć;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A4 B6 Multi napisał:

Witam chcę dobrać lakier do auta.Mam lZ9W A4 B6 i w sklepie mówią mi że jest 5 czy 6 odcieni LZ9W,jak dobrać prawidłowy?Jak raz malowałem relingi pod kolor to Pan wyszedł z 10 karteczkami i przykładał do mojego lakieru :doh:aż w końcu stwierdził że to chyba ten kolor i po pomalowaniu okazało się że jednak odcień jest minimalnie inny.Teraz będę malował zderzak i błotnik,więc chcę uniknąć przykładania karteczek i mieszania lakieru na ''oko'' bo za pewne i tak odcień będzie inny...

U jednego lakiernika malowałem pakiet sline i po doborze klapki dobrał mi idealny odcień (też LZ9W). Ostatnio malowałem też cały dach do załamania na błotnikach u innego i też wyszło idealnie. Także o odcień bym się nie bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak malowalem i wzieli z palety lz9w to to byl calkiem inny kolor ;) lakiernik sam dopasowywal i wyszlo ideolo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za odpowiedzi.Więc dobiorę komputerowo po klapce,a jak się nie uda to lakiernik już sobie dobierze.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...