Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju ze sprężarki Denso 6SEU14C


Glock17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadaczem Audi a4 jestem od niedawna i ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, lecz mam taki problem...

W maju jak zakupiłem samochód zaglądałem pod spód i zauważyłem zielony płyn na kompresorze, pomyślałem, że to może płyn chłodniczy albo olej który został po wymianie kompresora na nowy ( tak mi powiedziano ) . Więc pewnego ładnego dnia postanowiłem wyczyścić kompresor, żeby mieć pewność skąd ten wyciek. Aktualnie po upływie kilku tygodni od wymycia kompresora znów cała sprężarka jest w zielonym płynie.

Dzwoniłem do sprzedawcy i potwierdził, że kompresora nie ruszał jedynie co to dobijał czynnik.

Teraz moje pytanie do was . Czy ktoś miał taki problem ? Podobno ludzie jeżdżą na takim cieknącym kompresorze i nic im się nie dzieje. Lecz ja myślę, że w końcu sprężarka się zatrze, tylko pytanie jak szybko. Wiem, że jest ubytek oleju , pytanie czy ucieka czynnik ? Czy ktoś to sam rozbierał i wymieniał uszczelnienia ? Czy może jakaś firma która to naprawia I czy to w ogóle jest opłacalne ? Szukałem uszczelek w internecie i jest tego niewiele ale też niezbyt drogie. koszt ok 100 zł za komplet uszczelnień. Co wy o tym sądzicie ?

36998361_1753648674711948_8242257620748992512_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem u speca od klimy w naszym mieście i mówi, że nie naprawia kompresorów. Może mi zamontować regenerowany kompresor za 900 zł . Jeżeli chcę gwarancję to wtedy wymiana osuszacza i dławika obowiązkowa.

Mam do niego jeszcze podjechać w któryś dzień jak będzie miał wolny podnośnik, żeby sobie obejrzeć na spokojnie skąd ten wyciek, bo istnieje możliwość, że to błahostka i kompresor ocalimy i koszta również spadną diametralnie.

A tak poszukałem w internetach i znalazłem taki o to zestaw 

http://www.inter-instal.com/produkt/2700999-uszczelnienie-korpusu-sprezarki-kompresora-klimatyzacji-denso-6seu14c

4791.jpg

 

Pytanie czy sam jestem w stanie to wymienić ?

Znalazłem nawet na YT instrukcję ...

https://www.youtube.com/watch?v=aLiXDr043Yk

Wymiana kompresora za 900zl to dla mnie za dużo. Więc albo poczekam, aż sprężarka się zatrze ten rok dwa, wtedy ceny kompresorów mogą spaść, albo zrobię to sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka wymieniona. koszt 850 zł

kompresor cały w oleju, jak się okazało już był uszczelniany ale niefachowo bo na jakiś uszczelniacz,

czynnika zostało 320g a więc już sporo ubyło więc kompresor działał pod większym obciążeniem aby nadgonić.

Obeszło się na płukaniu układu i wymianie poszczególnych elementów gdyż kompresor miał jeszcze olej i z wymianą się nie spóźniłem. Mam gwarancję na kompresor. Szczelny układ, nabity czynnikiem odpowiednią ilość oleju a do tego sprawne sprzęgło i łożysko. ( A pojawiały się oznaki zmęczenia tych elementów)

Jestem tylko ciekaw czy sam poradziłbym sobie z wymianą takich uszczelnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...