Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak stanu oleju w MMI/wyciek?


Rafixo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę w MMI sprawdzić stanu oleju gdyż pokazuje mi się miarka min/max na której nie ma słupka, pusty prostokąt (sprawdzam na ciepłym silniku, na włączonym zapłonie). Wszystko zaczęło się od tego że wyskoczyła żółta kontrolka od oleju że jest na minimum, więc dolałem 200ml. Następnego dnia wyskoczyła wyskoczyła już czerwona kontrolka i komunikat by dolać oleju natychmiastowo, więc dolałem jeszcze 200ml by przypadkiem nie zatrzeć silnika. Dzisiaj kontrolka już nie wyskakuje ale jak już pisałem nie pokazuje stanu. Niestety bagnet dopiero zamówiłem i nie mam jak sprawdzić inaczej.  I teraz pytanie - Czy jest to jakiś błąd czujnika, wyciek czy standardowe branie oleju (auto zrobiło parę dni wcześniej ponad 800km), czy może pokazuje dobrze i nie ma oleju mimo że kontrolka nie wyskakuje?

37074783_1598821540229841_3095713492385136640_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie juz oleju nie ma. Nie rozumiem dlaczego skoro pokazuje ze jest pusty dolewasz tylko 200ml. I jakbys mial zatrzec silnik dolewajac oleju ? Z tego co wiem to miska jeset w stanie przyjasc sporo oleju ponad norme a jesli juz przelejesz powaznie ( ok 1.5-2l ) to powinno go wywalic odma ? 

U mnie zauwarzyłem ze stan oleju sie zmienia, Sprawidzam mam full jade kawałek i spada na 3/4 tego paska. PO jakims czasie na postoju gdzies sprawdzam znow full a potem 3/4. Ale jak pokazuje Ci 0 to lipa. Kiedy robiles wymiane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem tylko tyle żeby nie zatrzeć silnika i dojechać tylko kawałek do domu, nie chciałem lać więcej żeby nie przelać. Elektronika i czujniki są zawodne a ja na tyle ile mogłem dojrzeć to nie zobaczyłem żadnego wycieku oleju w okolicach silnika. Nie robiłem jeszcze wymiany oleju, auto kupione dość niedawno a z kartki w silniku nie za wiele da się odczytać co do ostatniej wymiany. Będę się za to zabierał na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz 1.8 tfsi te silniki same z siebie biora olej wiec musisz byc przygotowany na pilnowanie stanu i dolewanie. Zrob wymiane i sprawdzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano biorą, aczkolwiek przestraszyło mnie to że po dolaniu 200ml po zapaleniu się żółtej kontrolki, zapaliła się czerwona. A po dolaniu 200ml dalej nie pokazuje nic na miarce. Po weekendzie wstawię auto do serwisu co się w audi specjalizuje i niech sprawdzą wszystko profilaktycznie czy nie cieknie i wymienią olej to już będę spokojny :)  

Edytowane przez Rafixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rafixo napisał:

 Nie robiłem jeszcze wymiany oleju, auto kupione dość niedawno a z kartki w silniku nie za wiele da się odczytać co do ostatniej wymiany.

A na wyświetlaczu po zakupie jakiś stan był pokazywany ?.

To pierwsza rzecz, która się zwykle sprawdza przy zakupie.

Widywałem te silniki z brakiem ponad 2 litrów ale nie uległy zatarciu.

Po wymianie będziesz miał okazję obserwować co za silnik kupiłeś czy aby to nie pijak oleju.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy autko zawola o olej, mozna smialo dolac litr, 200ml moze jeszcze slupek z mmi nie zlapac. Sprawdz rowniez czy po otwarciu maski jest to pokazywane na fisie, bo jesli czujnik maski nie dziala to nie skasuje sie rowniez wolanie o olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, jak przyjdzie mi bagnet to będę monitorował stan oleju, ile bierze na 1000km. Aczkolwiek kupując auto byłem przygotowany na to iż te silniki biorą olej i może być potrzebna naprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...