Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje paneli klimatyzacji w A4 B9


syngress

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że są dostępne 2 wersje panelu klimatyzacji:

Pierwsza z wyświetlaczem:

panel_1.png

 

Druga bez wyświetlacza

panel_2.png

 

Możecie mi napisać jak się nazywa ten pakiet z wyświetlaczem ? 
Jakie są różnice pomiędzy nimi oprócz tego, że jeden wyświetla, drugi nie wyświetla ?

Co ciekawe tan z wyśietlaczem jest tańszy od tego bez wyświetlacza

https://www.ebay.pl/itm/8W0820043H-CLIMATRONIC-HEATER-CONTROL-PANEL-KLIMABEDIENTEIL-AUDI-A4-B9-A5-Q5-80A-/182561277049

https://www.ebay.pl/itm/8W0820043B-CLIMATRONIC-HEATER-CONTROL-PANEL-KLIMABEDIENTEIL-AUDI-A4-B9-A5-Q5-80A-/182561253586

Ten Panel z wyświetlaczem dostępny jest wyłącznie w S line Interior ?

Edytowane przez syngress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetlaczem jest to klimatyzacja 3 strefowa, bez wyświetlacza 1 strefowa, dostępne poza pakietem Sline

Edytowane przez DonDżonson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, panel z wyswietlaczem to klima 3-strefowa - lewo, prawo i tyl.  Bez wyświetlacza to klima jednostrefowa - w tej wersji nie ma wogóle nawiewów na tylną kanape.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość dokupienia pakietu klimatyzacji 3 strefowej w aucie z klimatyzacją jednostrefową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacek70 napisał:

Tak . Laguna zmieniał ?

W b9 ? chyba jeszcze nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b8 

Ale On będzie wiedział więc  zapytaj .?

Poza tym jakie to ma znaczenie ?  W aso wszystko dostaniesz za odpowiednią monetę.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac slabo to widze - panel top nie tylko panel ale trzy strefy - dodatkowy nawiew na tyl + panel z tylu, kanaly itp. Wymiana tego w ASo ? Watpie.

Gdzies widzialem na audiworld ze ktos podmienil sam panel i chyba jakos to chodzilo ( z pewnymi ograniczeniami jesli dobrze pamietam ).

Przyznam wzialem 3 strefowa klime wlasnie dla panela .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że to modułowe jest i wymiana nie stanowi dla nich większego problemu.

Cytat

panel top nie tylko panel ale trzy strefy - dodatkowy nawiew na tyl + panel z tylu, kanaly itp. 

Ale kanały już chyba są, dodatkowy nawiew zamontują wraz z panelem.

Edytowane przez syngress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie  nie :) Panel zdecydowanie ladniejszy. Czy kanaly sa - nie wiem - ale zapewne za tym idzie wiazka sterujaca -z tylu tez jest panel gdzie zmienia sie temperature na tyl - obawiam sie ze kosztowo moze sie to nie spinac... poszukaj na audiworld - jak wspomnialem gdzies mi mignal taki watek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2018 o 10:15, syngress napisał:

Byłem przekonany, że to modułowe jest i wymiana nie stanowi dla nich większego problemu.

Ale kanały już chyba są, dodatkowy nawiew zamontują wraz z panelem.

Dokładałem kiedyś nawiew na tył w innych VAG-ach (skoda Octavia II i Passat B6) w obu nie było tuneli powietrza (wiec zamiana króćców, montaż tuneli, wymiana panela etc). Niby nic trudnego, ale jak chce się żeby było jak ori to tanio nie wychodzi, bo dokupienie detali: spinki, śrubki, podkładki trochę kosztuje. Na allegro nikomu nie chce bawić sie w takie zestawy.  Trzeba zwrócić uwagę, że pisze o dołożeniu samych nawiewów. W B9 dołożenie samego nawiewu na tył chyba nie jest możliwe bez montażu klimy 3-strefowej, a to już naprawdę sporo roboty (wiadomo że się da:)

 

@Pietka wspominał chyba o tym wątku: https://www.audiworld.com/forums/a4-allroad-b9-platform-discussion-216/upgrade-climate-controller-2915437/

Z tego co wyczytałem, można podmienić panel, ale trzeba zdjąć ochronę komponentu i tyle... Choć w sumie nie rozumiem tego kolesia Johnmili, bo później pisze coś braku nadmuchu w dolnej części. 

Edytowane przez heretyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy udalo sie wymienic panel i dolozyc nawiew z tylu. Od jakiegos czasu szukam sposobu na upgrade klimatyzacji do 3 strefowej i niestety nie moge znalezc nikogo komu sie udalo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heretyk Koleś z audiforum zakręcony - ale wygląda na to ze mu się ta sztuka udała - choć nie w pełni - masz racje coś mu nie działa nadmuch na nogi.

Teoretycznie pewnie możliwe - swego czasu działało to np. w Golfach bodaj w szóstce można było włożyć panel z siódemki - który chodził chyba od ręki...

Rozumiem ból tych którzy nie mają - klasyczna klima z podstawowym panelem wygląda jak wygląda - sam wybrałem trzy strefy głównie ze względu na panel :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o sam panel tylko calosc. I nie chjodzi mi tylko o wyglad, ta jednostrefowa dziala fatalnie, ciezko ustawic optymalna temp, co chwila trza manipulowac to zwiekszajac to zmniejszajac, brak regulacji o 0,5 stopnia, wg, wstyd takie cos instalowac wogole w takim drogim aucie. Do tego filtr kabinowy instalowany z ta klima to kompletna porazka, caly czas smrod z ulicy czulem w koncy wymienilem na filtr MANNa, i chociaz jakosc powietrza w kabinie jest ok teraz.

Szczerze przez ta klime zaczalem myslec o sprzedazy nieco ponad rocznego rocznego A4.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to oczywistosc. Robie tak ale to co chwila albo za cieplo albo za zimno sie robi, i zmieniam to stopien w gore to w dol, bo o pol stopnia sie nie da ;-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 11:20, madday napisał:

... wg, wstyd takie cos instalowac wogole w takim drogim aucie...

Tu się zgodzę , szwagier kupił sobie Golfa VI i ma 2 strefy w standardzie. 

Ja myślałem nad tą podstawową klimą , cały czas byłem przekonany że jest to 2 strefowa , teraz to już auta z 1 strefową ( będę brał roczne auto ) od razu skreślam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...