Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silnikiem 1.9 TDI


dimka0309

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam problem z silnikiem 1.9 TDI 110PS/81 kw AHU
Wyciek płynu chłodzącego z silnika.
Przez 6 miesięcy używanie samochodu prowadziło 3 litry płynu. 
Jestem w mieście Łódź. 
powiedz mi usługę, w której mogę szybko i sprawnie wymienić uszczelkę głowicy w Łodzi
Ile kosztować będzie praca?

2018-07-10 11.03.44.JPG

2018-07-10 11.09.55.JPG

2018-07-10 11.10.05.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to uszczelka?? Na pierwszym zdjęciu masz przyłącze wodne ze świecami żarowymi do podgrzewania płynu  może z pod niego cieknie . Ja umył bym silnik i oglądał wszystkie przyłącza wodne do głowicy (cieknie z nich najczęściej  i spływa po rancie bloku dookoła wyglądając jak puszczająca uszczelka) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KamilW89 napisał:

Jesteś pewien że to uszczelka?? Na pierwszym zdjęciu masz przyłącze wodne ze świecami żarowymi do podgrzewania płynu  może z pod niego cieknie . Ja umył bym silnik i oglądał wszystkie przyłącza wodne do głowicy (cieknie z nich najczęściej  i spływa po rancie bloku dookoła wyglądając jak puszczająca uszczelka) 

Wytarłem miejsce, gdzie był płyn i przejechałem 500 km
Teraz, jak na pierwszym zdjęciu jest sucho, ale jak na drugim zdjęciu, czyli płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesli jesteś na 100% pewien ze ten płyn nie opada Ci z niczego innego i zbiera sie tylko i wyłacznie na rancie bloku to nie ma wyjścia trzeba głowice rwać . Chociaż  bardzo rzadko sie tak zdarza że płyn wychodzi na zewnątrz silnika a nie do cylindrów bo ma dłuższą droge i do tego nie jest z zewnątrz obciążony termicznie i ciśnieniowo jak od cylindrów  ale jak to w mechanice wyszystko jest możliwe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...