Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zakodowaniem modułu komfortu


MaciejMakabra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany i Panewki. Mam takowy problem, posiadam moduł : 8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu zakodowany na wartość : 06976. Posiadam interface Interfejs diagnostyczny USB VAG z 2 liniami K (KKL) we wtyku OBD2 od Viaken i używam VCDS Lite 1.2 z paczki z tego tematu. Próbowałem dziś przekodować moduł na wartość 06722 i doopa nie da się. W sensie nie wyskakuje żaden błąd ale po ponownym wejściu w kodowanie w VCDS znowu widzę wartość 06976. Próbowałem wpisać np wartość 11852 i też moduł niby się koduje ale nie zapamiętuje wartości. Inne moduły tj. centralka elektryczna 09, tiptronic itp kodowały się bez problemu, ale moduł komfortu nie chce się dać zakodować. Dodam iż po zeskanowaniu błędów cały czas pokazuje jeden błąd, którego nie da się skasować - sterownik w drzwiach kierowcy, mimo że wszystko działa w tych drzwiach tj. szyba, guziczki, podświetlenie klamki, dioda od immo itp. Czy ktoś może mi pomóc jak w tym module uaktywnić otwieranie i domykanie szyb z kluczyka i brak wyłączania zasilania szyb po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ? Znam wartości jakie mam zakodować ( przynajmniej tak mi się wydaje : 06722 ) ale nie wiedzieć czemu jakąkolwiek wartość wpiszę to moduł cały czas zostaje na kodowaniu 06976.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

Kolego podaj numer błędu

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 37-00 Faulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis błędu znajdziesz tu:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01331

Mimo że wszystko działa ja bym się jednak przyjżał wiązce między drzwiami a budą.

Co do kodowania to poszukaj kogoś z innym kablem. Niestety te tanie kable mają to do siebie że działają jak chcą. - miałem podobny problem z kodowaniem BT, mój kabel za parę złoty nie chciał się nawet połączyć z modułem BT, a inny lepszy (droższy) łączy się z nim bez problemów i z kodowanie też nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, wiązka do sprawdzenia - u mnie słaby styk powodował taki sam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...