Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T CVT - wasze zdanie/opinie


andrzejb97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Przybieram się do kupna b6 z automatyczną skrzynią biegów, wybór padł na auto z jednostką napędową 1.8t. Znalazłem dwa ogłoszenia w których auta spełniają moje oczekiwania jednak posiadają bezstopniowe skrzynie biegów CVT czyli z tego co się zorientowałem są to skrzynie multitronic oczywiście wolałbym tiptronica, ale nie można mieć wszystkiego... Chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto był w posiadaniu autka z tą właśnie skrzynią, może co nie co o niej opowiedzieć itd.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedanie takiej wersji graniczy z cudem. Kiedyś bujałem się kilka ładnych miesięcy ze sprzedażą takiej a4 tylko, że z 1.9tdi i tylko jeden telefon zadzwonił.

Jeśli skrzynia została przerobiona na 7lameli, olej był regularnie wymieniany i nie cieknie oraz nic nie szarpie oraz nie stuka podczas jazdy to możesz się interesować. Zawsze można przerobić na manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł to bym od razu szukał w manualu bo jest tego o wiele więcej i jest w czym wybierać, ale niestety jestem zdany tylko i wyłącznie na automat. Właśnie te dwie oferty które znalazłem wiszą już od dłuższego czasu, sprzedawcy chcą za nie sporo $ bo auta są piękne, ale multitronic odstrasza... Gdzieś czytałem, że w 1.8t tiptronic był montowany tylko w quattro, a takich to już w ogóle ciężko znaleźć. Chyba prościej będzie kupić już 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andrzejb97 napisał:

hyba prościej będzie kupić już 3.0 ?

W 3.0 bez Q też jest multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ofertach allegro/olx, 3.0 w quattro i automacie jest więcej niż w 1.8t więc nieco lepiej. No nic będę szukał dalej, a nuż widelec coś się trafi fajnego. Dzięki za odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia czad, super, fajna, zajejabłko.... póki się nie zepsuje czyli po około miesiącu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...