Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z bluetoothem Q


schockvvave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie proszę o pomoc, zainstalowałem w aucie moduł bluetooth Q. 

wiązka p&p kupiłem stąd http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/Wiazka-Bluetooth-PlugPlay-Audi-RNS-E/107

Wszystko zmontowałem wg poradnika malika, zakodowane, bt sparowane wszystko się łączy, dzwoni działa. i teraz problem.

Wychodzę z auta, zamykam samochód, Przychodzę np za godzinę, w telefonie bt włączone i ku mojemu zdziwieniu telefon się nie łączy z audi UHV. 
Próbuje wymusić ręcznie - dalej nic.

Usuwam sparowane urządzenie z telefonu, daje żeby wyszukał ( widoczność mojego tel włączona) nie znajduje Audi uhv. wyjme kluczyk przyjde za pół godziny i jak znajdzie moduł bt to się już połączy. 

O co tu kaman? W adaptacji widoczność ustawiona na 0  czyli cały czas widoczny. Próbowane na różnych smartfonach ten sam efekt. 

Raz zdarzyło się że po pół godzinnej jeździe podczas rozmowy wywaliło bt. Tak jakby nie wiem brakowało mu prądu? i np moduł jest nieaktywny aż do następnego wybudzenia które odbywa się nie wiadomo jak?

Proszę o jakieś wskazówki, Nie wiem może aktualizacja modułu bt rozwiąże problem? a jeśli tak to jak ją przeprowadzić?

 

Teraz drugi problem

Po podłączeniu wszystkiego w kanale 77 ukazuje się mi taki błąd:

Tuesday,10,July,2018,12:15:49:10074
VCDS Version: Beta 11.6.0

                Address 77: Telephone       Labels: 8P0-862-335.lbl
Control Module Part Number: 8P0 862 335 Q    HW: 8P0 862 335 Q
  Component and/or Version: FSE_255x BT     H26 0350
           Software Coding: 0011422
            Work Shop Code: WSC 00485 128 69749
                      VCID: 448348237C5B
1 Fault Found:

00466 - Control Module for Steering Column Electronics (J527) 
            004 - No Signal/Communication
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100100
                    Fault Priority: 5
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 239

Po skasowaniu od razu wraca. Wychodzi na to jakby było brak połączenia z kierownicą multifunkcyjną?. Sterowanie głośnością zarówno w opcji tela jak i np radia działa.

Po odkodowaniu kiery z bt - bez zmian błąd dalej jest . Czyżby brakowało może jakichś przewodów we wiązce? Jakby to byl problem połączenia to by rns-e też chyba taki błąd wyrzucało?

 

Ostatni już problem

to podczas połączenia telefonicznego na FISIE nie pokazuje mi z jakim kontaktem jest połączenie lub komunikatu o zakończeniu ( end of call)., Wygląda to tak:

Jest np włączone radio i mamy info nazwy stacji np RMF. dzwonię i w miejscu gdzie była informacja o stacji jest puste pole.

Druga sprawa. 

leci sobie RMF info na fisie. Wciskam przycisk MODE na kierownicy i co również ginie info o stacji i mam puste pole. rolkami sobie moge kręcić i nic się nie pojawia,  ani Tel ani CD Ani NAV.

Brak błędów w kanale 16 17 i każdym oprócz 77.

Mogę również popatrzeć jakie są wartości w adaptacjach w tych kanałach.

Kodowanie w kanale 17 0023111

Kodowanie w kanale 16 03041 ( bez voice control)

Wersja softu RNS-E H44 0750 PL

kodowanie bluetooth 0011402

 

Jakieś pomysły sugestie, proszę o wsparcie. Czy może być to wina softu RNS-E 0750? może trzeba zejść na 0650?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz telefon - u mnie problemowy był zawsze samsung , oni coś pokręcili w samsungi w specyfikacji bluetooth  i nie współpracuje to zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to na samsungu galaxy s4, xiaomi redmi note 4 i lg k8 lte. i to samo na każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie samsung s4 kompletnie nie dawał rady 

a zrobiłeś adaptację w 17 instruments - kanał 62 trzeba dodać 2 do aktualnej wartości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha kodowanie bluetooth powinienieś zmienić na 0011802 - masz diagnozę po linii K

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, faktycznie sam podpinałem przecież ten przewód z wiązki do linii K a zakodowałem na CAN. po zakodowaniu na K line błąd o braku połączenia z multikiery zniknął.

Na fisie pojawia się już do kogo się dzwoni oraz jak rozmowa zostaje zakończona.

Póki co 2 razy próbowałem z najważniejszym problemem czyli braku ponownego łączenia z audi uhv po opuszczeniu pojazdu. narazie na 2 próby 2 razy się połączył, mam nadzieję że już tak zostanie.

Banan dzięki wielkie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oby działało ;) jak kodujesz na CAN to jakby moduł był w a3 8p - a tam inaczej trochę inne sygnały moduł czeka bo inaczej jest elektronika rozwiązana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2018 o 22:49, Banan napisał:

no oby działało ;) jak kodujesz na CAN to jakby moduł był w a3 8p - a tam inaczej trochę inne sygnały moduł czeka bo inaczej jest elektronika rozwiązana

sorki za odkop z tak dawna, ale moze bedziesz umial mi pomoc. Mam problem z modułem BT 8P0 862 335 Q. Kupiłem dziewczynie A3 8p z 2007 roku, radio RNSe. BT fabryczny ale nie byl zakodowany. po zakodowaniu troche podziałal i od wymiany akumulatora zdechł. Radio wywala bład Telephone not availible. Rozprułem podłoge, wyjałem modul ale wszystko wydaje sie byc ok. Dodam tylko ze vcds nie moze sie połaczyc z modułem 77 Telephone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w gateway w blokach pomiarowych czy widzie modul telefonu. Z reguły infotaiment can jest w bloku pomoarowym 140 i dalej , powinno byc telephone 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 19:19, Banan napisał:

Sprawdz w gateway w blokach pomiarowych czy widzie modul telefonu. Z reguły infotaiment can jest w bloku pomoarowym 140 i dalej , powinno byc telephone 1 

a wiec w grupie 141 jest kolumna Telephone Electronics (R36) i ma wartosc Telepho Slp.Ind. W grupie 142 kolumna Telephone Operation nie ma zadnej wartosci, puste pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś błędy w gateway , Navi? A sprawdzałeś czy na moduł dochodzi napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Banan napisał:

czy są jakieś błędy w gateway , Navi? A sprawdzałeś czy na moduł dochodzi napięcie?

Gateway, radio nie zgłaszają błędów.

Kierownica ma błąd 01301 - Control Module for Voice Recognition (J507) 004 - No Signal/Communication oraz występuje błąd na Bordzie:
00926 - Terminal 30
            011 - Open Circuit

Do modułu 77-Telephone nie mogę się podłączyć, a jeszcze do niedawna działał. Bluetooth ma jakiś bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to w a3 8p wygląda ale jakis musi być raczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info, ze skrzynce pod maska ale w tych miejscach bezpiecznika nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany akumulatora to sie zaczeło. Radio wyswietla komunikat telefon jest niedostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź bezpiecznik nr 9 albo 20 pod maską po stronie kierowcy ( podałem dwa numery bo nie nie wiem którą masz wersje skrzynki bezpieczników ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersje 30 bezpiecznikow. w 9 i 20 miejscu nie ma bezpiecznika, puste miejsca

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może modul dokładany - musisz sprawdzic wiazki i czy dochodzi napiecie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Banan napisał:

To może modul dokładany - musisz sprawdzic wiazki i czy dochodzi napiecie itd.

Może, ale wszystko wyglada oryginalnie. Jak kupiłem to auto to mudl nie byl zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...