Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie, strzelanie, brak mocy


tomeq2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Samochód audi a4 b5 1.8 125 KM  rocznik 95

Mam taki oto problem z samochodem: przy gwałtownym dodaniu gazu szarpie strzela (okolice filtra powietrza) nie ma siły przyspieszać. Przy delikatnym dodawaniu gazu problem tez jest ale tylko szarpie bez strzałów

Rzeczy które zostały wymienione: 

-świece 

-przewody

-cewka zaplonowa

-jakieś 2 czujniki przełożenia walu i walka rozrządu (komputer pokazywał błąd. Nie wiem czy to nie to samo nie jestem mechanikiem nie znam się. W każdym bądź razie tam jakieś 2 czujniki były wymienione)

-czujnik sonda lambda

-przepływomierz 

-ostatnio zrobiony kompletny rozrząd

-była sprawdzana kompresja-wyszło ok

Po wymianie tych 2 czujników i przejechaniu ok 1000 km nie ma żadnych błędów. Mechanik do którego odstawiałem mówił ze objawy podobne do wypadania zapłonu lecz to nie to, mówił ze to być możne wina sterownika komputera.

Proszę o porady gdyż nie chce za bardzo znowu ładować kasy w coś co może okazać się znowu dobre.

Z góry dzieki.

Pozdrawiam.

 

Oglądając filmiki na yt problemem możne być klapa wirowa (?) lecz podobno nie w każdym samochodzie są (nie wiem nie znam się nie sprawdzałem).  Oglądając inne filmiki widziałem ze 1.8 kręcą ponad 6 tys obrotów (z ciekawości przycisnąłem swój i kreci mi tylko do 4.5 i odcina). 

Edytowane przez tomeq2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy nie łapie gdzieś lewego powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak auto miało muła i szarpało szukałem gdzie sie dało i winna była gruszka podciśnienia, odma i jej przewody ze starości można powiedzieć że skleiły sie i zawalona była przepustnica

A to strzelanie z okolicy filtra to na pewno strzelanie? czy tykanie?

Edytowane przez Malinowa mamba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2018 o 20:30, Malinowa mamba napisał:

A to strzelanie z okolicy filtra to na pewno strzelanie? czy tykanie?

Strzelanie.

Ostatnio zauważyłem że jak jadę dłuższy czas na tym samym biegu potem jak zmienię na wyższy i gaz do oporu to nic się nie dzieje i ładnie idzie. No ale niestety usterki nie udało się jeszcze wykryć :(

edit:

po wymianie sterownika komputera nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o obroty to obrotomierz tylko zaniża ok połowe .

lewego powietrza tez nie łapie. sprawdzane.

Edytowane przez tomeq2009
kolejne naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...