Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymuszenie pierwszeństwa drzwi 2x blotnik felga wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sie zgodził, drzwi w kolor kupisz to najmniejszy problem i wydatek, z tym nadkolem będzie trochę zabawy, pewnie będzie trzeba wyciąć i wstawić plus malowanie, felgi przecież nie będziesz naprawiał, w mojej okolicy w warsztacie za tą naprawę wzięliby max 2,5 tyś, mówię juz o całkowitych kosztach razem z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak myślę ze jak weźmiesz to co ci zaoferowali to 3 tyś będziesz do przodu, jak przyjedzie rzeczoznawca to juz kwota może nie być taka optymistyczna, niektórzy juz tak kombinowali i nie wyszli na tym zbyt dobrze, to co ci zaoferowali jest bardzo uczciwe i nie ma co zbytnio Januszowac

Edytowane przez siaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, siaj napisał:

jak przyjedzie rzeczoznawca to juz kwota może nie być taka optymistyczna, niektórzy juz tak kombinowali i nie wyszli na tym zbyt dobrze, to co ci zaoferowali jest bardzo uczciwe i nie ma co zbytnio Januszowac

Kolego wyrażasz tylko własną opinię, więc pohamuj się od sugestii oraz twierdzeń, że coś jest uczciwe, lub nie. Doświadczenia w przedmiotowej materii nie masz skoro błotnik nazywasz nadkolem (to plastikowa osłona w błotniku,  we wnęce na koło).  Ta szkoda powinna być oszacowana na około 9 tys zł. (o ile nie wystrzeliły kurtyny). Masz do wymiany drzwi l.t. , błotnik l.t. oraz słupek "C" do wymiany lub korekty. Zwłaszcza błotnik jest drogi w naprawie, bo zgodnie z technologią należy go wypruć (odspoić na fabrycznych zgrzewach) i wstawić nowy. Kwota, którą ci zaproponowali, nie pokrywa nawet kosztu zakupu oryginalnych części. Przy szkodzie z OC sprawcy masz prawo do korzystania z samochodu zastępczego na tzw. technologiczny okres naprawy, wliczając w to czas oczekiwania na części, schnięcie powłok lakierniczych, wykonanie pomiarów zbieżności kół i badań technicznych. Auto zastępcze można wynająć nawet od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu z podana stawką dzienną).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, siaj napisał:

Tak czy siak myślę ze jak weźmiesz to co ci zaoferowali to 3 tyś będziesz do przodu, jak przyjedzie rzeczoznawca to juz kwota może nie być taka optymistyczna, niektórzy juz tak kombinowali i nie wyszli na tym zbyt dobrze, to co ci zaoferowali jest bardzo uczciwe i nie ma co zbytnio Januszowac

Januszujesz to Ty swoją wypowiedzią. Najlepiej jedź do niezależnego rzeczoznawcy, który wyceni powstałą szkodę. Na podstawie jego wyceny odwołujesz się od tej śmiesznej sumy którą Ci policzyli. Trochę przepychanek będzie Cię to kosztowało, ale moim zdaniem warto walczyć o swoje. Ja na swoim przykładzie wiem, że warto było walczyć o to co mi się należało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...