Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie zapalająca się kontrolka EPC, auto nie odpala


michal_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z moim audi a4 1,6 z 99r. Mianowicie co jakiś czas auto nie odpala, czasami jest ok przez dwa miesiące a czasami stoi kilka dni a potem odpala jak zawsze. Zauważyłem że wtedy kiedy auto nie odpala nie zapala się kontrolka EPC na zapłonie, jak sie zapala auto odpala normalnie. Mój mechanik mówi że jest problem z zasilaniem sterownika bo nawet komputer się wtedy nie chce połączyć z samochodem, ale niestety nie jest w stanie rozwiązać problemu, Wszystkie bezpieczniki sprawdzone a problem pojawia się co jakiś czas. Może ktoś z forum coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

również miałem identyczny problem. Winą okazał się przekaźnik umiejscowiony w podszybiu w skrzynce gdzie znajduje się komputer silnika. Jutro popołudniu podam Ci numer przekaźnika który u mnie rozwiązał problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczyscilem wszystkie bezpieczniki, styki przekaźników i wymieniłem kostkę stacyjki na nową,niestety nic nie pomogło auto dalej odpala kiedy chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze Tobie pisał, rozbieraj podszybie i dobierz się do skrzynki od komputera ( ta czarna po lewej stronie) obok ECU znajdziesz parę bezpieczników i kilka przekaźników, będzie tak taki prawdopodobnie z jasną obudowa, ma on jak go wyjmiesz 2 większe styki, rozbieraj go i znajdziesz pewnie czarny styk i wypaloną dziurkę w styku. Wypoleruj papierkiem i milej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...