Skocz do zawartości
IGNOROWANY

P0089 audi a4 b7 2.0t bgb


Deviledy

Rekomendowane odpowiedzi

9Witam ! 

Jak w tytule borykam się z błędem P0089. 

Opisze objaw kiedy on sie pokazuje:

Kiedy zaczynam ruszac na zimnym silniku samochód przez 2sek nie reaguję na pedal gazu poczym wyskoczy check i błąd po 2 3 odpaleniach check znika , dodam ze niedzieje sie to zawsze.... 

Jakies porady ?  Mechanicy terminy....3 tyg... w przód 

20180712_220821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd regulatora ciśnienia paliwa. Zacznij od najprostrzego - przewody od podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr paliwa bo w nim tez jest regulator ciśnienia który potrafi płatać figle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem 4 dni temu byl brudny fakt ale nic to nie zmieniło.

Kolega wyżej pisal przewody podciśnienia zadam pytanie jak blondyna które to sa? Nie jestem mechanikiem i z układem paliwa nigdy nie mialem do czynienia... prócz wymiany filtra paliwa nie musialem w nim grzebać (w ukladzie paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być objaw uszkodzonego G410 albo szklanki hpfp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na szklanke tak jak kolega @afroo. napisal. Jak bedzie dziurawa to i walek bedzie pewnie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem,  będę we wtorek sie bawił bo jak juz rozbiorę to dam nową . A czasem nie jest tak ze silnik chodzi jak diesel ? (Jeżeli jest do wymiany wałek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, ze ogolnie dzwiek pracy tego motoru przypomina dzwiek silnikow diesla ale najpowszechniejsza opinia jest taka ze mocne klepanie wywoluje luzny lancuch zmiennych faz ktory wtedy wymienia sie z napinaczem.

Kup rowniez oring do pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie moge dodac zdjecia.... ale wyglada moim zdaniem dobrze zdarta byla (farba) rowna płaszczyzna.  Wiec to raczej nie mialo wpływu na błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy odkrecając wlew paliwa powino syknąć (powietrze) ? Może  walniety jest odpowietrzajacy zbiornik paliwa zawór?. Czy w waszych a4 b7 tak jest czu tez nie... ręce opadają

Edytowane przez Deviledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr weglowy jest pod spodem kola zapasowego , masz tam oslone na 3 srubki i filtr masz na wierzchu , ja mam auto z USA i mam taki problem, ze na niektorych stacjach odbija mi pistolet (ale nie na kazdej) - najprawdopodobniej filtr weglowy do wymiany , aczkolwiek nowy odpada bo cena z d*py - jest temat na audizine gdzie koles go zaslepil po prostu , wstawil kolanko i nara - nie wiem jaki to jest efekt, mozna sie tez pokusic o czyszczenie sprezonym powietrzem i przedmuchac troche dziada. ja sie tez bede musial za to zabrac w wolnej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...