Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło szapie- dwumas ? 1.9 AJM


Odiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem że od jakiegoś czasu mam lekkie szarpanie przy puszczaniu sprzęgła np. przy płynnym ruszaniu bądź zmianie biegów, w trasie mało jest to odczuwalne, ale po mieście mnie to strasznie irytuje, dodam że czuć jakieś drgania na budzie, ślizgać się nie ślizga!  Do sedna czy to są oznaki zużycia dwumasy?    Jakie są średnie koszta łącznie z wymianą kompletu z dwumasę / zmiana na sztywne czy też regeneracja? Jakie macie z tym doświadczenia, Pozdrawiam :)

Edytowane przez Odiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to poduszka pod skrzynia padla stad te szarpniecie po puszczeniu sprzegla? Mam tez multivana i szukalem po forach warsztatach itp oczywiscie wiekszosc mechanikow odrazu wymienialo by dwumase a najlepiej remont silnika...... odczuwalne bylo szarpniecie zawsze po puszczeniu srzegla ale okazalo sie ze poduszka pod skrzynia byla zerwana Co do wymiany kompletu to ja wymienialem co prawda w b6 ale koszty pewnie podobne i zaplacilem okolo 2500 a zakladalem LUK przejechalem na tym juz okolo 20tys i narazie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.8 ADR długo jeździłem z lekkim szarpaniem a potem totalnym "kangurem" . Typowo na trasie nic się nie działo ale

jazda po mieście typu start stop parę razy  porażka i.... skończyło się na wymianie kompletu (dwumas ,docisk, tarcza , uszczelniacz wału

od strony skrzyni) za 2,2t i jest święty spokój. Wcześniej wymieniłem po kolei wszystkie poduszki ale to dawało tylko lekką

poprawę jak nowa poducha dobrze trzymała a potem wracał stan poprzedni.

U mnie w najgorszym stanie był dwumas -o zbyt duży kąt luźno się obracał i z małym zacięciem po drodze.

Na 100% przy objawach które podałeś nic nie pomoże jak wymiana całego zestawu. 

Mnie mechanik próbował namawiać na wymianę samej tarczy z dociskiem .Jak jest dwumas to tylko wymiana całości ma sens.

Trudno przewidzieć jak długo z takimi objawami można jeździć bez szkody dla silnika i skrzyni ale chyba to też warto brać pod

uwagę albo pozbyć się pojazdu (najlepiej zimą bo wtedy tych objawów być prawie nie powinno:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...