Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno nowego busa do 3.5T DMC. Kilka pytań


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeczytaniu chyba całego internetu dalej nie mam pojęcia jakiego busa kupić. Posiadam Craftera z 2011r 2.5TDI i to jest porażka. Ciągle się coś psuje. Posiadam również Sprintera z 2001 311CDI i to jest niezniszczalne auto, ale muszę rozglądać się za czymś nowym bo Sprinter za mocno gnije a Crafter to padaka. 

Moje top1 to Renault Master. Myślałem również o Fiacie Ducato ale po przeczytaniu multum negatywnych opinii chyba z niego zrezygnuje. Na dodatek z serwisem są problemy bo nie chcą uznawać gwarancji w nie których przypadkach. 
Myślałem również o Fordzie Transit, ale o nim nic nie wiem. MAN TGE raczej odpada bo to jest to samo co Crafter. 
Znajomy ma Sprintera z 2012 roku to już silnik wymieniał bo się zatarł, na dodatek jest na dwóch turbinach to też podwaja ewentualne koszty no i jak to Sprinter - gnije zazwyczaj. Dużo na trasie widziałem pogniłych kilkuletnich Sprinterów.

Więc z czego wybierać? Która marka/dealer ma najlepsze auto i najkorzystniejszą ofertę? 

Moje wymagania: 

- pojedyncze koła (nie bliźniak), 
- dopuszczalna legalna ładowność min 1000kg (im więcej tym lepiej),
- silnik 2.3 (jeśli 3.0 jest lepszy to bez zastanowienia kupię jednostkę 3.0)
- bezawaryjny (wiadomo każdy by chciał :lol: )
- kontener blaszak albo plandeka z boku + tylne drzwi blaszane
- nie za długi kontener, bo później jeśli za dużo ciężaru będzie to d*pa będzie zwisała (będzie się wyginał)
- w miarę mocna rama

Auto będzie służyło do jazdy po kraju w przewozie mebli. Dosyć często na aucie będzie ładunku 2T, czasem trochę więcej.


Z góry przepraszam za taki obszerny post, ale nigdzie nie mogę uzyskać rzeczowych informacji.


Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku Transita Customa i póki co nie mogę narzekać, choć ergonomia, schowki w poprzednim były lepsze. Ale sam samochód ok. W Twoim przypadku raczej zwykły Transit, skoro chcesz silnik pow 2.0., z ładownością pewnie też będzie mocniejszy, niż Custom choć ten występuje z ładownością do DMC 3.5t.

Jeszcze zobacz Citroena Jumper czy jak to się tam nazywa, niby to to samo co Fiat i Peugeot. Ale mam kontakt z firmą co mają to samo od Fiata i któregoś francuza i na Fiaty narzekają bardzo, z Francuzów są zadowoleni. Cenowo tez Citroën dużo lepsza ofertę mi zaoferował od Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...