Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne drgania samochodu powyżej 110km/h


Degnerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od jakiegoś czasu powyżej 110km/h odczuwalne są drgania, wibracje dosyć mocne roznoszą się po całym samochodzie i pochodzą one z tyłu samochodu. Wie ktoś o co może chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 jeżeli drgania występują przy danym zakresie prędkości i nie objawia się to "biciem" pedału hamulca przy hamowaniu to zacząłbym od wyważenia kół i sprawdzenia czy felgi są proste. Ważne aby serwis który wyważa felgi umył je przed naklejeniem ciężarków, inaczej odpadną w bardzo szybkim czasie.

Jeżeli ma się pewność, że drgania pochodzą z tylnej osi mogą to być krzywe tarcze (dość prawdopodobne) lub problem z łożyskiem (luz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze smar mi wychodzi w tylnym kole na tarcze. Pedal hamulca nie ma bicia, jak sciagne kola i zaloze to bicie przestaje i nagle znowu sie pojawia. Opony sprawdzalem nie sa uszkodzone. Podskocze na wulkanizacje i zobaczymy. Chyba ze wywalilo mi lozysko, musze rozebrac i zernac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z przypadkiem, że dopiero wyważenie kół na maszynie z testem drogowym zlikwidowało bicie.  Wcześniej byłem u 3 innych osób, które robiły to za pomoca standardowych wyważarek i efektów nie było...

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem dzisiaj winowajce. Podjechałem do znajomego na wulkanizacje i w lewym tylnym kole siedział bardzo głęboko wbity wkręt, schodziło dość sporo powietrza tylko że było to nie zauważalne. A na przy teście na maszynie okazało się że felgi lepiej są wyważone gdy nie ma na nich ciężarków. Wszystko zostało naprawione i odnowa wyważone. Na drodze jeszcze nie testowałem bo strasznie u mnie pada deszcz a na śliskiej nawierzchni wole nie ryzykować. Przetestuje na drodze i dam znać czy problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...