Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie 2.0 TFSI


krzychu252

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

na Twoim miejscu zapodałbym Millers'a  XF LONGLIFE 0W40

ktoś wie jaki leją w ASO ?

znajomy poleca 0W30 - spełnia 504 00 ACEA C3

https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe-usvo/5282-RAVENOL-VSW-SAE-0W-30-USVO-1L-4014835842786.html
 

Chce wymienić olej u znajomego, bo wiem, że zrobi to dobrze (juz nawet nie chodzi o koszt ASO),
Do tego Ci chcą dopiero jak będzie przejechane 22500km.

Nie chce tracić gwarancji na całość auta, pojadę z walniętym zawieszeniem, żeby nie wyskoczyli, że olej był wymieniany poza ASO = samochód nie jest na gwar.
Nie chcę też mieszać różnych olejów, więc chciałbym teraz wlać taki, jak daje ASO, a na planowaną wymianę (jak będzię na liczniku 22500), pojadę do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, kupiłeś auto, nie zostały Ci przedstawione takie sprawy jak gwarancja? Jak nie to zadzwoń i poprostu się zapytaj, czy przy wymianie oleju w innym warsztacie traci się gwarancję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Nie rozumiem, kupiłeś auto, nie zostały Ci przedstawione takie sprawy jak gwarancja? Jak nie to zadzwoń i poprostu się zapytaj, czy przy wymianie oleju w innym warsztacie traci się gwarancję. 

 

Raczek standard całej marki - utrzymują gwarancję lub nie,

w ASO powiedzieli, że do silnika 2.0 252KM leją 0W20 - 508 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i się zapytaj, i na pewno nie lej 0W20, chyba, że auto za 3-4 lata sprzedasz i nie będzie Cie interesować jego dalsze życie. Swoją drogą pierwsza wymiana oleju powinna być po 1k km, ile masz już nalatane z wiórkami metalu? :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Zadzwoń i się zapytaj, i na pewno nie lej 0W20, chyba, że auto za 3-4 lata sprzedasz i nie będzie Cie interesować jego dalsze życie. Swoją drogą pierwsza wymiana oleju powinna być po 1k km, ile masz już nalatane z wiórkami metalu? :)

8k ... nie znam się na autach, przypadkowo trafiłem na info, że pierwsza wymiana powinna być 1-1,5k km

czemu nie 0W20 ?
chce auto na lata, a jeśli już sprzedać, to możliwie w najlepszym stanie, więc chce najlepszy olej dla tego silnika

Edytowane przez JFH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g producenta powinien być olej  VW 0W20  LONGLIFE IV VW508.00/509.00         G052577M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A producent ustala taki olej, aby po przejechaniu 200k był silnik do wymiany :) wejdź w temat jaki olej polecają do tego silnika i taki dobierz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w instrukcji jest tak napisane:

Gasoline engine: VW502 00 or vw 504 00
Diesel engine: vw 507 00

Audi Rekomenduje castrol edge proffesional 

ito by było na tyle o gatunku oleju w tej instrukcji.

 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vvalery napisał:

Mi chłopaki z VAG Serwis wlali taki :

 

9C53B157-2627-49B5-98E8-E13E49F4F7B5.jpeg

Olej do silnika z DPF a wlali do TFSI, słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż oni (VAG Serwis) mają inne zdanie.

3DE88178-015B-4759-9A83-6CDADEFC9C43.png

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

No cóż oni (VAG Serwis) mają inne zdanie.

3DE88178-015B-4759-9A83-6CDADEFC9C43.png

Oczywiście że mogą mieć swoje zdanie, z tym że prawidłową normą dla Twojego silnika jest norma 508.00/509.00 a nie 504.00/507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dev napisał:

Oczywiście że mogą mieć swoje zdanie, z tym że prawidłową normą dla Twojego silnika jest norma 508.00/509.00 a nie 504.00/507.00

U mnie w instrukcji stoi tak:

7AF95660-5424-46E8-9ECD-266E0CA0E128.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vvalery napisał:

U mnie w instrukcji stoi tak:

7AF95660-5424-46E8-9ECD-266E0CA0E128.png

Rozumiem że też bzykasz w/g instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bzyka się na różne sposoby Dev ? W sumie z tym olejem to masz święta rację, że powinien być 508 00.? Jednakże dopuszcza się 504 00. Przeszukałem zagraniczne fora i w niektórych krajach 508 00 był dostępny tylko od 2017 roku. Zresztą z tym olejem było zamieszanie u dealerów, którzy nie wiedzieli co lać?  Co wg Ciebie mam teraz zrobić wylać po 50km i zalać 0W20 czy przejeździć spokojnie bez szaleństw zimę i zalać to co sugeruje Audi ?

z góry dzięki za odp. 

Pozdrawiam

Vvalery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem chwilę na zagranicznych forach, przewertowałem youtube i co mogę powiedzieć. Polecanie 0W20 to jakiś ekologiczno-„ekonomiczny” bełkot. ? Goście leją w stanach 5W40 zapier...ą po torach i jakoś im szlag silników nie trafił. Wszystko wydaje się marketingową ściemą z podtekstami urzędasów z UE dotyczącymi ekologi i emisji spalin. Jakaś paranoja.?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vvalery napisał:

Posiedziałem chwilę na zagranicznych forach, przewertowałem youtube i co mogę powiedzieć. Polecanie 0W20 to jakiś ekologiczno-„ekonomiczny” bełkot. ? Goście leją w stanach 5W40 zapier...ą po torach i jakoś im szlag silników nie trafił. Wszystko wydaje się marketingową ściemą z podtekstami urzędasów z UE dotyczącymi ekologi i emisji spalin. Jakaś paranoja.?

+1

Przy przeglądzie w ASO miałem trąbione że musi być 0W20 i koniec, nawet pokazanie im instrukcji z dopuszczeniem 5W30 nic nie zmieniło. Kazali pisac do centrali o zmianę planu serwisowego bla bla bla. Olej 0W20 jest 2x droższy. Ja po gwarancji zamierzam lać 5W30. Zarówno w 3.0TDI jak i w 2.0TFSI. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarny69 napisał:

+1

Przy przeglądzie w ASO miałem trąbione że musi być 0W20 i koniec, nawet pokazanie im instrukcji z dopuszczeniem 5W30 nic nie zmieniło. Kazali pisac do centrali o zmianę planu serwisowego bla bla bla. Olej 0W20 jest 2x droższy. Ja po gwarancji zamierzam lać 5W30. Zarówno w 3.0TDI jak i w 2.0TFSI. 

Ktoś ma w tym niezły biznes, żeby tak na chama wciskać ten olej. A może emisje spalin z innym olejem są niedotrzymane (znamy audi z tej strony?). Wszystkie modele w 2015 i 2016 były zalewane 50200 i 50400. Nikt nawet nie słyszał o laniu 508/509. Nagle się wszystko zmieniło. Oj dziwne to dziwne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dziwne a nawet podejrzane...

Swoją drogą ciekaw jestem jak długo pożyją te nowe silniki często kręcone wysoko, w upalnej aurze przy specyfikacji oleju 0W20...

A może chodzi o to, żeby wcześnie skończyły żywot?...

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, black4 napisał:

Pewnie, że dziwne a nawet podejrzane...

Swoją drogą ciekaw jestem jak długo pożyją te nowe silniki często kręcone wysoko, w upalnej aurze przy specyfikacji oleju 0W20...

A może chodzi o to, żeby wcześnie skończyły żywot?...

Pozdrawiam 

 

Masz rację. Co ma powiedzieć cowboy w Texasie gdzie mu się po d*pie leje prawie cały rok a temperatury grubo powyżej 30 stopni i chce poszaleć Audi zamiast na koniu ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...