Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie 2.0 TFSI


krzychu252

Rekomendowane odpowiedzi

Liqui Molly, Valvoline, Millers, Motul, wybierz sobie. Polecają niby jeszcze tą holenderską firmę, PMO o ile się nie mylę ale nie wiem czy to dobry marketing, czy faktycznie mają dobre oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Langista napisał:

 Jak masz GPF to lej 0W30, jak nie masz to 5W30.

A  generalnie na jakie parametry oleju zwracać uwagę ?.

Lepkości, ilość popiołów ?.

Jak dla mnie olej 0W30 ma jedynie mniejszą lepkość kinematyczną podczas rozruchu od 5W30.

Temat mnie interesuje ale dopiero w nim raczkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

 Polecają niby jeszcze tą holenderską firmę, PMO o ile się nie mylę ale nie wiem czy to dobry marketing, czy faktycznie mają dobre oleje.

Sporo dobrego słyszę o tych olejach od mechaników co do których mam zaufanie w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwecji.

Mam zamiar również zakupić ich produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 07:43, piteks napisał:

No to olej na pierwszą wymianę po dotarciu zakupiłem.

 

20200417_200359.jpg

 

@piteks Jak się sprawdza ten olej? Miałeś jakieś problemy? Silnik coś wypił?

Mam ten sam silnik, zbliżam się powoli do 1300km. Przed 2k planuję zmianę. Konfigurator na stronie Millers Oils wyrzuca mi propozycję: XF Premium Engine Oil C5 VW 0w20. I tak się zastanawiam co zrobić :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leję Revanol SMP 5W30 u chłopaków VAG Świlcza i mam nalatane 143K. Oleju nie bierze :-)

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvalery 5W30 brzmi okey, kiedy nie masz GPF'a.

W instrukcji 2021 nie wymieniają tego oleju. Norma to: 508/509.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 14:47, Dr_J napisał:

 

@piteks Jak się sprawdza ten olej? Miałeś jakieś problemy? Silnik coś wypił?

Mam ten sam silnik, zbliżam się powoli do 1300km. Przed 2k planuję zmianę. Konfigurator na stronie Millers Oils wyrzuca mi propozycję: XF Premium Engine Oil C5 VW 0w20. I tak się zastanawiam co zrobić :eusathink:

Bardzo dobrze. Teraz wymieniłem też na ten sam (15 tys. km). Nic nie dolewałem. Nawet w ASO pan stwierdził, że bardzo dobry olej i jak ktoś pyta o swój, to właśnie ten polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piteks napisał:

Bardzo dobrze. Teraz wymieniłem też na ten sam (15 tys. km). Nic nie dolewałem. Nawet w ASO pan stwierdził, że bardzo dobry olej i jak ktoś pyta o swój, to właśnie ten polecają.

Great! Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers to ogólnie bardzo dobre oleje ale drogie i problem jest z nimi bo z UK trzeba je zamawiać, ja aktualnie czekam drugi tydzień aż puszczą transport na granicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 14:51, Dr_J napisał:

@vvalery 5W30 brzmi okey, kiedy nie masz GPF'a.

W instrukcji 2021 nie wymieniają tego oleju. Norma to: 508/509.

Fakt nie mam i jestem z tego powodu przeszcześliwy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 07:50, piteks napisał:

Bardzo dobrze. Teraz wymieniłem też na ten sam (15 tys. km). Nic nie dolewałem. Nawet w ASO pan stwierdził, że bardzo dobry olej i jak ktoś pyta o swój, to właśnie ten polecają.

@piteks Piszesz, że nic nie dolewałeś - to dobra wiadomość. Ale czy wziął Ci coś oleju? Czy poziom bez zmian na przestrzeni 15k?

Ja dopiero 1500km od wymiany zrobiłem (mam teraz ten sam olej), ale ubyły mi 2 kreski (fakt, trochę go docisnąłem na autostradzie ~180 przez dłuższy odcinek). Mimo wszystko nieco mnie to martwi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 21:54, Dr_J napisał:

@piteks Piszesz, że nic nie dolewałeś - to dobra wiadomość. Ale czy wziął Ci coś oleju? Czy poziom bez zmian na przestrzeni 15k?

Ja dopiero 1500km od wymiany zrobiłem (mam teraz ten sam olej), ale ubyły mi 2 kreski (fakt, trochę go docisnąłem na autostradzie ~180 przez dłuższy odcinek). Mimo wszystko nieco mnie to martwi :(

U mnie jest odczyt elektroniczny więc nie miałem podglądu na bagnecie ale auto nie chciało dolewki. Zawsze był poziom optymalny.

Edytowane przez piteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

co polecacie do A4 B9 3.0 diesel Quatro 2017, 65.000 km przejechane. 0W20 jak ASO czy zmienić. Jest DPF. 


Zastanawiam się pomiędzy Millers, Ravenol, Valvoline, Eurol, Lotos. 
filtr MANN 

z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie GPF i norm. Po zagłębieniu się w wątek napisałem na infolinie Audi i do ASO Szczecin, aby spytać czy mój model go posiada. Produkcja 04/2018, kod silnika DDWA. Z ASO otrzymałem odpowiedź, że mam katalizator i olej powinien powinien spełniać normy 508 - olej 0W20 :decayed:. Czyli wychodzi, że GPF zaczeli instalować w silnikach 2.0 TFSI 185kW z drugiej połowy 2018.

Natomiast z infolinii Audi, przysłali zdjęcie instrukcji z normą 502, 504 lub 508. W manualu z USA do A4 2018, datowanego 11.2016 jest olej 0W30, 5W30 lub 5W40

Auto ma przebieg 43000km, do tej pory Niemiec zmieniał 2 razy i lał oczywiście 0W20. Planuję zrobić wirusa stage 1. Oczywiście płukanka i komplet nowych filtrów. Do zalania 5W40 myślicie będzie ok?

 

aso manual.png

usa manual.png

Edytowane przez widur84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, widur84 napisał:

Odnośnie GPF i norm. Po zagłębieniu się w wątek napisałem na infolinie Audi i do ASO Szczecin, aby spytać czy mój model go posiada. Produkcja 04/2018, kod silnika DDWA. Z ASO otrzymałem odpowiedź, że mam katalizator i olej powinien powinien spełniać normy 508 - olej 0W20 :decayed:. Czyli wychodzi, że GPF zaczeli instalować w silnikach 2.0 TFSI 185kW z drugiej połowy 2018.

Natomiast z infolinii Audi, przysłali zdjęcie instrukcji z normą 502, 504 lub 508. W manualu z USA do A4 2018, datowanego 11.2016 jest olej 0W30, 5W30 lub 5W40

Auto ma przebieg 43000km, do tej pory Niemiec zmieniał 2 razy i lał oczywiście 0W20. Planuję zrobić wirusa stage 1. Oczywiście płukanka i komplet nowych filtrów. Do zalania 5W40 myślicie będzie ok?

 

aso manual.png

usa manual.png

Taki leją w Ameryce i garują w texasie. Nic się nikomu nie stało i auta żyją. Możesz lać.  Ja mam 5W30 Revanol. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój majster od oliwy sugeruje jednak Ravenol SSL 0W40. Ma lepsze właściwości pompowalności przy starcie na zimnym silniku. Muszę tylko na 100% potwierdzić, że nie mam GPF. Podobne opinie wyczytałem na forum A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak z ciekawości, bo wymieniacie tutaj Millers, Ravenol, Valvoline, Liqui Moly.. a czemu nie oryginalny VW? Czy jest aż taki zły ?

 

olej.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest zły, z tym że cena zabiją.

Wg mnie każdy olej jest dobry, problem tkwi w użytkownikach i eksploatacji. Nie pilnują stanów oleju, wymieniają albo i nie po 30000km itd itp.

Uważam że jak auto robi same trasy to interwał można podwoić a jak tylko miasto to go trzeba skrócić o połowę.

Sam zmieniam co 3000km i za każdym razem spuszczam gnój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 10:45, Langista napisał:

Millers to ogólnie bardzo dobre oleje ale drogie i problem jest z nimi bo z UK trzeba je zamawiać, ja aktualnie czekam drugi tydzień aż puszczą transport na granicy..

Na jaki czekasz? Mam dostawcę co ma sporo na półkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dev napisał:

Na pewno nie jest zły, z tym że cena zabiją.

Czy aż tak drogo, a to dokładnie ten sam olej tylko w innym opakowaniu, a nawet w tym samym opakowaniu tylko z inną naklejką jak porówna się 5l bańkę ORI VW do 5l Shell. Fakt w 5 litrowej bańce nie można jeszcze kupić ale za 1l cena też wydaje się przystępna. Jak ktoś ma dobre chody w ASO to kupi 5l w podobnej cenie co 5x1l z tego linka. 

GALONOLEJE.PL

SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W20 1L ➨ SKLEP INTERNETOWY✔ Wysyłka w 24H✔ Dostępny od ręki✔ Najlepsze ceny✔ Sprawdź na GALONoleje.pl✔Białystok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...