Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie 2.0 TFSI


krzychu252

Rekomendowane odpowiedzi

Castrol De zaleca do silników 2,0 TFSI 252 KM CYRB oleje

https://applications.castrol.com/oilselector/de_de/w/recommendation?vehicleType=pkw&manufacturer=audi-(eu)&model=a4-s4-8w-(2015-)&modelType=a4-2-0-tfsi-quattro-(185-kw)-(2015-)

- Castrol EDGE Professional A3 0W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy

- Castrol EDGE Professional C3 0W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy

- Castrol EDGE Professional Long Life III 5W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy lub 30.000 km / 24 m-ce

- Castrol EDGE Professional 0E 5W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy.

Jakie lepkości stosujecie a jaki poleca ASO.

Ile potrzeba na wymianę oleju.

Ile kosztuje wymiana z serwisowym lub z własnym olejem w ASO Audi i czy można zrobić w innym ASO niż w Audi?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja dzisiaj byłem w Salonie Audi w Gliwicach i przy okazji zapytałem w serwisie jaka jest potrzebna ilość oleju.

Serwisant sprawdził mi po Vin'e, że ilość oleju to 5.2l i obowiązkowo to musi być olej w standardzie VW 508.00  0W20 co mnie bardzo dziwiło, że taki rzadki (silnik 2.0 TFSI 252KM DDWA).

Pytałem czy może być 5W30 niestety nie bo jest za gęsty i pompa olejowa w tym silniku nie będzie działać.

Koszt wymiany z olejem i filtrem Audi ok. 1050 zł

 

Edytowane przez Olekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane że, "Informacje na temat prawidłowego oleju silnikowego dla samochodu mogą Państwo uzyskać w specjalistycznym serwisie. Kiedy olej silnikowy musi zostać uzupełniony należy stosować ten olej. Kiedy zalecany olej silnikowy nie jest dostępny, w sytuacji awaryjnej do następnej wymiany oleju wolno jednorazowo dolać 1.0 l następującego oleju: dot. silnika benzynowego norma VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA c# albo API SN. Wykonanie wymiany oleju zlecić w specjalistycznym serwisie." Tyle jest na ten temat w instrukcji. Dlatego dopytywałem się o szczegóły w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

A ja mam coś takiego w instrukcji

Edytowane przez casavio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku jest instrukcja?  Moja jest z 09.2017 i takiej tabelki nie ma. Dodatkowo we wklejce jest dziwny symbol silnika DDWA, którego nie mogę nigdzie znaleźć. Na tym forum przy wyborze kodu silnika tego symbolu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję jak i auto mam z 06.2016.

DDWA to bliżniacza odmiana CYRB czyli 185kw, nie ma w spisie bo moderator nie dodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, casavio napisał:

DDWA to bliżniacza odmiana CYRB czyli 185kw, nie ma w spisie bo moderator nie dodał.

już dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na płycie "A4 Onboard  8W0012788QG 09.2017" jest 

"Informacje na temat prawidłowego oleju silnikowego dla samochodu mogą Państwo uzyskać w specjalistycznym serwisie. Kiedy olej silnikowy musi zostać uzupełniony, należy stosować ten olej.
Kiedy zalecany olej silnikowy nie jest dostępny, w sytuacji awaryjnej do następnej wymiany oleju wolno jednorazowo dolać maksymalnie 1,0 l następującego oleju:


(Dotyczy: samochód z silnikiem benzynowym: ) norma VW 504 00, VW 502 00, VW 508 00, ACEA C3 albo API SN
(Dotyczy: samochód z silnikiem wysokoprężnym: ) norma VW 507 00, VW 509 00, ACEA C3 albo API CK-4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej wreszcie ?

0W20 ?

https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Top-Tec-6200-0W-20/294

Aprobaty:

  • VW 508 00
  • VW 509 00

?

czy nie ma sensu dopłacać i wystarczy 5W30

https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Top-Tec-4200-5W-30-/55

  • VW 502 00

 

Zamierzam wymieniać olej do 10k - jest sens w takim razie kupować Long Life ?
wlać np (niezalecany przez VW) np
https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Special-TEC-V-0W-20/387

Edytowane przez JFH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo jak to jest z gwarancja przy wymianie oleju ? W sensie mozna poza ASO? Sa jakies reguly postepowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Servusek napisał:

Apropo jak to jest z gwarancja przy wymianie oleju ? W sensie mozna poza ASO? Sa jakies reguly postepowania? 

Jak masz jakieś autoryzowane serwisy jak np. ASO, czy u mnie w mieście Euromaster, oni dają gwarancję na cokolwiek co robią przy samochodzie. Gorzej później z udowodnieniem im, że to oni popełnili błąd. Na co chcesz mieć gwarancję swoją drogą przy wymianie oleju?

 

Godzinę temu, JFH napisał:

Jaki olej wreszcie ?

0W20 ?

https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Top-Tec-6200-0W-20/294

Aprobaty:

  • VW 508 00
  • VW 509 00

?

czy nie ma sensu dopłacać i wystarczy 5W30

https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Top-Tec-4200-5W-30-/55

  • VW 502 00

 

Zamierzam wymieniać olej do 10k - jest sens w takim razie kupować Long Life ?
wlać np (niezalecany przez VW) np
https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Special-TEC-V-0W-20/387

Moim zdaniem lepiej dopłacić do dobrego Long Life i wymieniać go co 10~12kkm. Oleje Long Life dłużej trzymają swoje właściwości, przynajmniej ja to zaobserwowałem przy przejściu z Castrola na Millers Oils, Castrola zaczęło mi zjadać po przejechaniu 3k km, a Millers'a po 7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak jest z gwarancją przy samodzielnej wymianie oleju,

filtr oczywiście ori + olej zgodny z normą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy na co chcesz tą gwarancję. Producent olei gwarancji nie daje, że ich olej nie uszkodzi silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JFH

Dokladnie, chodzilo mi o to czy jak kupie olej w ASO albo nawet w hurtowni ale polecany przez nich a wymienię po prostu w zaprzyjaźnionym warsztacie nie za miliony monet (i nie tłumacząc, że nie interesuje Mnie to, że audi zaleca dopiero po 30 tys) to nie wymowia mi pozniej gwarancji / nie pojawia sie jakies nieprzyjemności, bo komputerów jest tyle, że info na 100% zostaje.

Edytowane przez Servusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Uściślijmy na co chcesz tą gwarancję. Producent olei gwarancji nie daje, że ich olej nie uszkodzi silnika.

To moze inaczej - czy w kwestii gwarancji jest różnica czy olej został wymieniony w ASO, czy w innym warsztacie przy założeniu, że inny warsztat zastosował ten sam olej co ASO i przestrzegał procedur wymiany ;> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputerów masz jeden :) i ASO często nie wie, że ktoś wymieniał olej. Jak robią na zachodzie? Kupują nowe auto, wymieniają 3-4 razy olej poza ASO, za każdym razem cofając licznik o 30k. Później po 2-3 latach wbijają do ASO z "ORI 40K PRZEBIEG UDOKUMENTOWANE W ASO" a na prawdę buda już 180 zrobiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 14:20, krzychu252 napisał:

Castrol De zaleca do silników 2,0 TFSI 252 KM CYRB oleje

https://applications.castrol.com/oilselector/de_de/w/recommendation?vehicleType=pkw&manufacturer=audi-(eu)&model=a4-s4-8w-(2015-)&modelType=a4-2-0-tfsi-quattro-(185-kw)-(2015-)

- Castrol EDGE Professional A3 0W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy

- Castrol EDGE Professional C3 0W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy

- Castrol EDGE Professional Long Life III 5W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy lub 30.000 km / 24 m-ce

- Castrol EDGE Professional 0E 5W-30 - wymiana 15.000 km / 12 m-cy.

Jakie lepkości stosujecie a jaki poleca ASO.

Ile potrzeba na wymianę oleju.

Ile kosztuje wymiana z serwisowym lub z własnym olejem w ASO Audi i czy można zrobić w innym ASO niż w Audi?

ja tutaj nie widze nic ciekawego do silnika Twojego auta, a juz 5W30 to jakaś parodia

na Twoim miejscu zapodałbym Millers'a  XF LONGLIFE 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...