Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju


Thingol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Mam pytanko. Dopiero co kupilem Audi B7 1,8T quattro 2005 z przebiegiem 128 tys i musze wymienic olej. Auto od nowosci w serwisie mialo wymieniany olej LONGLIVE 5W30. Co sadzicie o tym oleju????? Czy moze zaproponujecie jakis lepszy olej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały bardzo pokaźny temat o olejach jest w odpowiednim dziale. W skrócie - 5w40 i wymiana max co 10tys. Broń boże żadne longlajfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być 5w30 ale wymiana co 15 tys max.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele tych motorów sugerują wymiany oleju w okolicach 10 tys. i olej 5W40....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Helga napisał:

5w30 wymiana co 15tyś km. 

Haha, a skąd ta mądrość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie,to nie oleje z lat 90-tych,znam samochody krajowe w mojej firmie z wymianami oleju co 30 tys i ich przebiegi to ponad pół miliona km,nie pochwalam wymian co 30tys ale co 15 tys 5w30 w zupełności wystarcza,kolega ma doświadczenia z samochodami z zagranicy,tam silniki diesla mają po dwóch latach 200-300tys km,wtedy samochód trafia do polski,przebieg ich wynosi do 300 tys km max ale mają 10lat i tu właśnie haha,środek jak nowy bo odnowiony.Koniec tematu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o problemie "oil sludge" w silnikach 1.8t. Żadna hiper technologia w olejach nie pomoże, a olej 5w30 wymieniany co 15tys. w tym silniku to nieporozumienie.

Odwołujesz się do diesla, a tu temat dotyczy benzyny więc koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej 5W40  ailepiej  LM.

Sam jeżdżę na takim .,wymieniam co 10k i jest ok.

Innego oleju nie chcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 19:05, przem8 napisał:

Poczytaj o problemie "oil sludge" w silnikach 1.8t. Żadna hiper technologia w olejach nie pomoże, a olej 5w30 wymieniany co 15tys. w tym silniku to nieporozumienie.

Odwołujesz się do diesla, a tu temat dotyczy benzyny więc koniec tematu.

Kolego ktoś ci nagadał głupot albo,nagar w benzynie to zrobi się może po ok 30tys km,ja wymieniam co 20tys km i była wymiana uszczelki i nagaru brak,nie wiem skąd wiesz o takich rzeczach,możliwe że jezdziłeś na chrzczonym oleju,takich porad to lepiej nie udzielaj jak nie masz pewności.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo od wczoraj mam 1.8t... Ze swoim silnikiem możesz robić sobie co chcesz i lać nawet olej z biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leopold27 napisał:

Kolego ktoś ci nagadał głupot albo,nagar w benzynie to zrobi się może po ok 30tys km,ja wymieniam co 20tys km i była wymiana uszczelki i nagaru brak,nie wiem skąd wiesz o takich rzeczach,możliwe że jezdziłeś na chrzczonym oleju,takich porad to lepiej nie udzielaj jak nie masz pewności.

W benzynie nagar nie robi się tylko od przebiegu. Silniki 1.8t są bardzo mocno obciążone termicznie i to jest główną przyczyną powstawania nagaru i zatykania smoka.

Poza tym 5w30 w ogóle się nie nadaje do benzyny, jakiejkolwiek. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przem8 napisał:

Tak, bo od wczoraj mam 1.8t... Ze swoim silnikiem możesz robić sobie co chcesz i lać nawet olej z biedronki.

A masz go od nowości?to skąd wiesz skąd ten nagar-pewnie tylko z forum,olej olejowi nigdy nie będzie równy,a wymądrzanie się że nie nadaje-skąd wiesz że etykiety nie podmienione,nabierzcie dystansu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Helga napisał:

nabierzcie dystansu.

Nabierz rozumu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Helga napisał:

A masz go od nowości?to skąd wiesz skąd ten nagar-pewnie tylko z forum,olej olejowi nigdy nie będzie równy,a wymądrzanie się że nie nadaje-skąd wiesz że etykiety nie podmienione,nabierzcie dystansu.

Wiem i widziałem wystarczająco dużo, żeby nie słuchać takich dyrdymałów.

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Autor wątku już pewnie dawno wymienił olej i ma to w d*pie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie uczyć się na robocie a nie czytać kto co wam napisze,jeszcze ludziom robicie siano w głowie.Koniec tematu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...