Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padające pompy wspomgania.


poqito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padła mi pompa wspomagania. Kupiłem nową (chińską) i też padła. Że chinczyk to sie nie przejąłem i postanonowiłem kupić teraz oryginalną używke. Dawcą był passat b5 też 1.9 TDI. Niestety i ta pompa nie działała. maglownica oddana do regenracji, 100% sprawna, pompa dalej nie działa. Nie mam pojęcia co dalej robić. Moja audi to a4 b5 z silnikiem 1.9 TDI 90koni rok 2000. Jakies rady? Fundusze sie powoli kończą. Dodam że kupiłem tez przewód od wspomagania od tamtego passata.  Wie ktoś moze jakie wymiary powinno być koło pasowe od pompy i czy są jakieś "moce pomp" .  może za słaba mam i dlatego pada, nie wiem juz. Czekam na wasze komentarze...

 

Edytowane przez poqito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koloege regeneruje pompy wspomagania musisz dobraxc taka sama co ma to samo cisnienie i srednice kola pasowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przede wszystkim pompy wydajniejszej,tzn bodajrze 120bar (seria ma chyba 110)

Następna sprawa to właściwy montarz i wymiana plynu.

Tu nic nie powinno się robić na odpalonym silniku nawet na sekundę gdyż pompa bez plynu umrze.

Najlepiej podnies przod auta w górę i kręcić kiera.odpalasz samochód jak wsio masz poskladanie że stanem zbiorniczka trochę ponad max.

Następna sprawa jest przewod rozwarstwiajacy się wewnątrz ten od pompy do mogla.skutkuje to utrata cisnienia na listwie i brakiem wspomagania.

Skąd masz pewność że magiel dobry???

Może firma która go robila zrobila to na odpierdziel.

Kolo pasowe przełoż z ori pompy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...