Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy, problem z turbiną


jarkens22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum i od razu się przyznam, że moje obeznanie w autach i silnikach jest skromnie mówiąc - słabe.
Jakiś czas temu kupiłem A4B6, 1.8T BEX. Wiem, że auto było strojone, był wgrany program i wsadzona hybryda. Ogólnie 230KM, jednak coś jest teraz nie tak, ponieważ gdy turbina się odpala od 2.5k a jak mija 4k to tak jakby się zacinała, kręci z przerwami i znacznie słabiej niż w przedziale 2.5-4k obrotów. Szczerze nie wyczuwam w tej chwili nawet 200KM...
Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to może być, co zrobić i jaki wyjdzie ewentualny koszt naprawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić kogoś w okolicy Krakowa, kto zrobi mi logi i ogólnie obczai silnik, może być też dalej. Dajcie jeszcze info ile to mniej więcej może kosztować.
Zauważyłem, ostatnio jak się zaczęły robić upały, to w dzień, nawet jak wcisnę gaz do spodu to już od 3k obrotów auto słabnie, strzałka obrotomierza gdy przekracza 3k to tak jakby zaczynała falować, lekko się unosi i cofnie do tylu albo nagle skoczy o 500 obrotów w górę...
Gdy jadę gdzieś po 22 jak temperatura na zewnątrz jest mniejsza, to leci znacznie lepiej, ale od 4k ten sam problem co pisałem wcześniej... Może to być coś z chłodzeniem? Pytam czysto informacyjnie, co według was może to oznaczać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat jeszcze nie zamknięty więc wyjaśnię co to było może ktoś będzie miał podobny problem.
Mechanicy kasowali mnie na hajs za podpinanie do kompa itp. wyskakiwały błędy czujnika wału i przepustnicy, kazali kupić jedno i drugie... :)
Dla pewności kupiłem tylko czujnik żeby nie tracić kwitu na darmo i okazało się ze po wymianie nic się nie poprawiło.
Przepustnicę wyczyściłem i wg. mnie była ok, poszperałem po necie i znalazłem info od kogoś innego że komp może być zalany. Wykryłem jakiś zielony płyn we wtyczce do ECU, pewnie poszło jakoś po kablach bo wszystko inne było suche. Po oczyszczeniu i wysuszeniu żadnych błędów nie było i auto śmiga jak trzeba. 
Pozdrawiam, proszę o zamkniecie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...