Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mild-hybrid w 2.0tfsi


proarnes

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem informację, że silniki 2.0 tfsi w A4 od lata zeszłego roku są wyposażone w technologię miekkiej hybrydy.  Czy ktoś się orientuje, lub ma jakieś materiały, na czym w praktyce polega działanie i zalety tego systemu??

Zakładam, że jednym z efektów posiadania tego systemu jest to, że mój samochód (wersja 190KM odebrana kilka tygodni temu) potrafi gasnąć w czasie jazdy, po puszczeniu nogi z gazu. Nie znalazłem nic na ten temat w instrukcji a w internecie jest to zazwyczaj opisane w kontekście A8 z 48V instalacją - to chyba nie jest to co w A4. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy jest to Mild Hybrid 12V. Samochód wyposażony jest w dodatkową baterię (akumulator) i alternator zdolny do zarządzania funkcjami Star & Stop, włączania i wyłączania, z odzyskiem energii podczas hamowania. Co to daje? Pomoc dla start-stop i (w co nie chce mi się wierzyć) przedłużenie "żeglowania".

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakoś dziwnie trudno znaleźć oficjalne informacje jak to działa w naszym przypadku. Zastanawiam się czy odzysk energii przy hamowaniu jest częścią tego systemu, czy było już we wcześniejszej wersji silnika. W praktyce to gaszenie troche przeszkadza (przynajmniej mi) kiedy na przykład dojeżdża się do skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było w poprzednich wersjach. W Polsce pojawiło się pod koniec sierpnia po przerwie, w której silnik TFSI 190KM nie był dostępny (nie można go było zamówić w czerwcu, lipcu i połowie sierpnia 2017 ze względu na wprowadzane zmiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to - sam jetem ciekaw jaka technologia jest w tle - widac momenty ze silnik gasnie w trakcie normalnej jazdy i ...zegluje... ale chwile takie so krotkie...wiec rowniez sadze ze to 12v... ale gdzie sa baterie /akku ? Jak to dziala dokladnie - ktos cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyczy się każdej wersji 2.0 TFSI, czy tylko tej 190KM? I macie to w każdym trybie czy to tylko w efficiency, a comfort, a przede wszystkim dynamic już nie gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to wszystkie silniki 2.0 tfsi to posiadaja, ale może potwierdzi to ktoś kto ma mocniejszy silnik. 

U mnie dzieję się to w każdym trybie oprócz dynamic. Jeśli skrzynia jest w trybie S to nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak - dziala caly czas we wszystkich trybach oprocz Dynamic. Powiem tak - pierwotnie chcialem wylaczyc start / stop i draznily mnie te wszystkie funkcje osdzczedzania...ale....na trasie przy spokojnej zgodnej z przepisami jezdzie (100-130 na autostradzie ) wyszlo troche ponad 5 litrow... wiec......szanuje wklad inzynierow w ekonomie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 11:19, proarnes napisał:

Z tego co czytałem to wszystkie silniki 2.0 tfsi to posiadaja, ale może potwierdzi to ktoś kto ma mocniejszy silnik. 

Wszystkie nowe Audi mogą żeglować, natomiast to tzw. mild-hybrid ma tylko 190km, który został zaprojektowany z opcją oszczędnego podróżowania (oznaczenie Ultra przy tych silnikach, zawory AVS z dodatkowymi krzywkami mocy). Rzeczywiście delikatnie traktując pedał przyspieszenia można uzyskać zaskakujące zużycie paliwa, ale traci się przyjemność z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vvalery napisał:

Ja nie mam w 2.0 TFSi quattro 252 KM ?

masz za stare auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

masz za stare auto

???

Wolę to stare Dev ?

pozdrawiam

vvalery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej sprawdzić, czy jest mild-hybrid w dowodzie rejestracyjnym - powinno być zapisane w pozycji P.3 "P EE".

EE oznacza, że paliwem alternatywnym jest energia elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach z MH 12V widać dodatkowy, mniejszy akumulator 12V obok suba wewnątrz koła dojazdowego. 

W dowodzie P.3 nie ma tej informacji. W tym wypadku nie ma silnika elektrycznego. Ale może to zależy kto wystawia dokument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2,0 TFSI 150KM i w dowodzie tymczasowym (auto odebrałem tydzień temu:banan:) mam P EE. Czy podczas jazdy się wyłącza silnik tego nie wiem, bo go zupełnie nie słychać :D ale na wyświetlaczu czasem zamiast zużycia pojawia się na zielono pasek przy baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was jest z kulturą odpalania silnika przez system start-stop i miękkiej hybrydy?

Słyszę często że w przypadku hybrydy nie ma zwykłego rozrusznika tylko generator i odpalanie silnika powinno odbywać się bardzo gładko. U mnie jednak jest takie szarpnięcie silnikiem, zarówno na postoju jak i w czasie jazdy, i było tak od nowosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Jednak to szarpnięcie jest bardzo delikatne i już się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 10:47, piteks napisał:

U mnie podobnie. Jednak to szarpnięcie jest bardzo delikatne i już się przyzwyczaiłem.

Tak, da się do tego przyzwyczaić ale nie działa to lepiej niż w przypadku zwykłego rozrusznika. Ale być może jest to kwestia silnika bo nim szarpie nawet przy dodawaniu gazu z wolnych obrotów. Czy próbował ktoś może zgłaszać to w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, proarnes napisał:

Czy próbował ktoś może zgłaszać to w ASO?

Zgłaszałem. To nie wada tylko cecha produktu. :doh:

I pomyśleć, że zmieniałem diesla na benzynę, bo podobał mi się ten absolutny brak wibracji w 1,4 TSI (golf żony). Swoją drogą pięciocylindrowy diesel D5 w Volvo mniej się telepotał.

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...