Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przepustnicą 2.0 TDI


Tycho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Od 2 tygodni borykam się z problemem przepustnicy w A3 8P 2.0 Tdi BMM, przeszukałem forum i nic co podchodzi pod mój problem nie znalazłem, więc tak :
Zaczeło rzucać przy gaszeniu, sprawdziłem przepustnice, miała nawet spory nagar więć wyczyściłem, otworzyłem klape która trzyma jej elektryke i te kółka napędzające klape. Główne ,,kółko'' było połamane, posypały sie ząbki wiec zakupiłem używaną. Wymieniłem, po gasiłem normalnie auto 3 dni i znów to samo, więc kupiłem kolejną, sprawdziłęm te całe kółka w jej środku, wszystko było ok, nic nie połamane itd. wyczyściłem, załozyłem i dziś znów to samo, sciągłem wąż od IC do przepustnicy i klapa chodzi luźno więc ponownie poszły kółka w bebechach... 

Błędy jakie mi zarzuciło przy sprawdzeniu to P2015 i P3139, niestety nie wiem czym było sprawdzane, bo znajomy znajomego sprawdzał icon_biggrin.gif 
Żaden bezpiecznik nie spalony, nic na blacie sie nie świeci, ew. 2 razy w ciagu dwóch tygodni zaświeciła mi sie spirala od świec.
Dodatkowo wspomne dla sprawy, ze DPF + EGR off


Także Panowie i Panie, czy miał ktoś taki problem? Rozumiem, ze jedna używka mogła posypać sie zaraz, ale zeby dwie w ciagu tygodnia tak o? 
Myślę, ze wina nie drzemie w mechanizmach przepustnicy, a może w napięciu, kostka jest na 5 pinów tylko nie wiem jak to sprawdzić, a elektromechanicy chcą mnie umawiać na koniec następnego tygodnia, a auto stoi... Ma ktoś jakiś pomysł co może byc nie tak? Ktoś przerabiał już taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...