Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka ciśnienia oleju kontrolka świec auto straciło na mocy


Buuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy mam problem dziś jak wracałem z pracy nagle zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju auto straciło na mocy do tego zaczęła migotac kontrolka od świec i silnik zaczął gwizdac lub życzę po dodawaniu gazu co to może być, dodam że przejechałem może za 2 km tak, bo nie było opcji zatrzymania samochodu silnik po zatrzymaniu bardzo gorący, ale kontrolka temperatury była na środku proszę o pomoc bo normalnie nie zasnę a chce mieć przybliżona przyczynę awarie żeby Janusz mechanik nie skasował mnie za bardzo z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze cos z w ukladzie doladowania ... a blad wywalil czujnik cisnoenia na dolocie ... bez paniki ... pomacac i namierzyc nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg

Taka kontrolka wyskoczyla?

jak tak to w najlepszym wypadku regeneracja turbiny, w najgorszym jeszcze będzie trzeba szukać słupka silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, moniuh napisał:

image.jpeg

Taka kontrolka wyskoczyla?

jak tak to w najlepszym wypadku regeneracja turbiny, w najgorszym jeszcze będzie trzeba szukać słupka silnika..

Kontrolka od oleju wyskoczyła taka ale bez tej pomarańczowej u góry silnika, mechanik powiedział mi to samo że zaczną od przywrócenia smarowania w silniku potem się zobaczy jak się będzie zachowywał w najgorszym przypadku będę musiał szukać kompletnego silnika :((llub na wymianie pompy oleju się skończy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2018 o 22:28, Buuuu napisał:

Witam jestem nowy mam problem dziś jak wracałem z pracy nagle zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju auto straciło na mocy do tego zaczęła migotac kontrolka od świec i silnik zaczął gwizdac lub życzę po dodawaniu gazu co to może być, dodam że przejechałem może za 2 km tak, bo nie było opcji zatrzymania samochodu silnik po zatrzymaniu bardzo gorący, ale kontrolka temperatury była na środku proszę o pomoc bo normalnie nie zasnę a chce mieć przybliżona przyczynę awarie żeby Janusz mechanik nie skasował mnie za bardzo z góry dzięki 

W takich przypadkach nie jedzie sią 2km...stajesz i koniec...oby nie było tak źle ale naprawa może ładnie szarpnąć po kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo puscilo olej w dolot ... rozkrecic obejrzyj bo przywrocenie smarowania nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adadur napisał:

Turbo puscilo olej w dolot ... rozkrecic obejrzyj bo przywrocenie smarowania nic nie da.

Smarowanie przywrócone auto jeździ ,ale bez mocy no i piszczy turbo teraz pytanie czy regeneracja turbiny pomoże czy mam szukać odrazu silnika hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku swych poczynan jestes bardzo nieodpowiedzialny ... przejechanie 2 km s tetax to. Jesli wyrypalo lozyska w turbo i opilki metalu polecialy w dolot bedzie mialo to swoje konsekwencje. To trzeba wszystko dokladnie sprawdxic a jak trzebs rozebrac i umyc. Myslisz ze metaliczne resztki od tak sie przepalą.

Swoja droga masz caly czas problem z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by miała to komuś pomóc impreza skończyła się na wymianie imbusa w pompie oleju i regeneracji turbo plus dwa razy oleje z filtrami około 2,5 tys sinik narazie pracuje ok od tego momentu zrobiłem już około 10 tys km pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za 15 tyś sprawdź ponownie zabierak-jeśli gniazdo i zabierak już raz uległo obróceniu to wymiana samego trzpienia będzie na krótką metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...