Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wysprzęglika - problem z montażem


radrey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Panowie potrzebuje pomocy przy wymianie wysprzęglika. Sprawa niby banalna ale jednak nie mogę sobie dać rady.... Pacjent A4 B6 2.0 benzyna Alt. Ostatnimi czasy miałem coraz luźniejszy pedał sprzęgła, który łapał coraz niżej aż dzisiaj do garażu dojechałem bez sprzęgła.... Pedał w podłoge i brak możliwości wrzucenia biegu. Zacząłem od próby odpowietrzenia wysprzęglika. Oczywiście nie mogłem odkręcić odpowietrznika, więc wymontowa) em cały wysprzęglik. Odpowietrznik odkręciłem, ale nie mogę zamontować go spowrotem... Powiem więcej.... Po 4h prób, rozdarciu całej osłony dałem sobie spokój... Kupiłem nowy, ale nie chcę aby historia się powtórzyła. Palcami nad skrzynią znajduję gniazdo, gdzie przychodzi nieszczęsny wysprzęglik, wkładam go w otwór, wciskam tłoczek do końca, a i tak brakuje mi z centymetr aby przykręcić śróbkę. Panowie podpowiedzcie jak to zrobić bo już mi koncepcji brak... Poproszę o również o jakiś krótki patent na odpowietrzenie. 

Z góry dziękuję za pomoc! 

Edytowane przez radrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz go poprostu mocniej docisnąć i posmaruj otwór w skrzyni środkiem do wulkanizowania opon (nie smarem bo z czasem rozpuści gumke :P) chyba że trzpień nie wszedł Ci w zagłębienie w łapie wysprzęglającej i dlatego też Ci tyle brakuje. Staraj się go w miare dokładnie poziomo wciskać.

Raz udało mi się go tak zamontować ze nie wszedł w to zagłębienie to sprzęgła nie mozna było wcisnąć

ja pomagałem sobie śrubowkrętem dociskać jak juz mi w palcach sił brakło :D

odpowietrzasz tak jak hamulce

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...