Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotów A4 B6 1.6 ALZ


machonis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z 1.6 ALZ 2006 rok.

Chwilę przed całkowitym puszczeniem sprzegła jest spadek obrotów, mocy, dziwne wibracje i odgłosy z tłumika, po czym jest szarpnięcie i auto rusza. Oprócz tego na biegu jałowym mam falowanie obrotów (800-900) - ale nie zawsze to występuje.

Błędów brak. Przed zakupem, na silniku pojawił się tylko błąd recyrkulacji spalin (nie zapisałem kodu), ale po usunięciu już się więcej go nie widziałem. Auto normalnie przyspiesza, i oprócz problemów z ruszaniem nic więcej się nie dzieje. Średnia z ostatnich 600 km - 8,2L/100km.

Od czego zacząć diagnostykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niech ktoś z was sprawdzi sobie czujnik od sprzęgła odnośnie tych spadających obrotów u mnie minimalnie opadały a przy okazji gdy wymieniałem poduszkę silnika wymieniłem ten właśnie czujnik i wszystko teraz jest ok Auto mi nie szarpie a obroty nie spadają tylko ładnie opadają.

Edytowane przez Legion44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Legion44 napisał:

Koledzy niech ktoś z was sprawdzi sobie czujnik od sprzęgła odnośnie tych spadających obrotów u mnie minimalnie opadały a przy okazji gdy wymieniałem poduszkę silnika wymieniłem ten właśnie czujnik i wszystko teraz jest ok Auto mi nie szarpie a obroty nie spadają tylko ładnie opadają.

Obroty ci spadały po wysprzegleniu, do np 500 i przez parę sekund falowaly góra dół i dopiero się normowaly na te standardowe ok 750? czy inaczej to u cb wyglądało?

Edytowane przez RaaZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RaaZZ napisał:

Obroty ci spadały po wysprzegleniu, do np 500 i przez parę sekund falowaly góra dół i dopiero się normowaly na te standardowe ok 750? czy inaczej to u cb wyglądało?

Tak dokładnie u mnie przy wysprzęglaniu było odczuwalne takie szarpnięcie wtedy obroty spadały i się podnosiły ale jest jedno małe,, ale,, przy włączonej klimatyzacji obroty już nie spadały ale szarpnięcie było teraz czy klimatyzacja włączona czy nie obroty ładnie trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Legion44 napisał:

Tak dokładnie u mnie przy wysprzęglaniu było odczuwalne takie szarpnięcie wtedy obroty spadały i się podnosiły ale jest jedno małe,, ale,, przy włączonej klimatyzacji obroty już nie spadały ale szarpnięcie było teraz czy klimatyzacja włączona czy nie obroty ładnie trzyma. 

No ja mam bardzo podobnie, u mnie też na Klime jest wszystko ok. Chyba będę musiał spróbować wymienic ten czujnik ?

Edytowane przez RaaZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie uspokoiło się po wymianie sondy lambda (bank 1), ale wymieniłem na jakąś "firmy krzak" i widzę, że pomału problem wraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie było tak . Rok jeździłem autem i wszystko było ok. Potem zauważyłem że mam pęknięty przewod podciśnienia wychodzący z gruszy podciśnienia. Dałem nowy i pojawił się problem falujących obrotów. Tzw przy wysprzeglaniu obroty spadają lekko poniżej 800, podbija je do 1100 i obroty wracają do normy . Dzieje się tak na zimnym silniku z 2-3 razy . Potem jak silnik się rozgrzeje problem znika.

Dla próby zdjalem ten przewód podcisnienia na 2 dni i narazie jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...