Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie 2.5TDI quattro


Knox-181

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam swoje 2,5 od ponad 4 lat i poza regeneracją pompy nic poważnego przy silniku nie robiłem. Na blacie mam 390 000,jestem drugim właścicielem a z pierwszym znam się osobiście więc przebieg pewny ale... ten silnik NIGDY nie widział półsyntetyku, zawsze 5w...wymiana zawsze na czas. W lecie pękła śruba od napinacza i przy tej robocie miałem wałki w rękach,ZERO zużycia. Mocy nie brakuje,jedynie trochę ta turbina za długo się zbiera,ale kwestia przyzwyczajenia za to dźwięk...v6 a nie jakieś kalectwo 1,9,niby bezawaryjne. Nie ma tygodnia żeby ktoś mi nie płakał że mu przeładowuje turbo, wałek się skończył,obróciło panewki,pękł wał albo dwumas chce wyskoczyć. Więc jak czytam porady typu "wyjmij 2,5 i wsadź 1,9" to chce mi się płakać ze śmiechu.Jedyne z czym mogę się w 100% zgodzić to fakt, że "trzeba trafić na dobry egzemplarz" ,który nie był traktowany jak ursus na zabitej dechami wiosce, pasiony na linglifie i tankowany rzepakowym z biedronki

Ale oczywiście wybór należy do autora wątku, nikt mu tu nie wyśle linka do ogłoszenia i nie zagwarantuje bezawaryjności,nawet w 1,8T, które uważam za dość udane...

Edytowane przez GOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...