Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 blb uszkodzony sterownik silnika?


maaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety moja perłę dotknela ręką niesprawiedliwości A dokładnie podczas jazdy nagle auto straciło moc jak by przewód od turbiny się rozpiol. A4 b7 2.0blb multitronic. Do jechałem praktycznie b3z gazu  do celu jakieś 3km i pod domem kontrolka świec  zaczęła śmigać  i check. Na dodatek cały czas pali się stop. Nie ważne czy czujnik wpiety  od padalu  hamulca czy nie. Jak kluczyk w stacyjce jest to się palą wszystkie stopy. Po podjęciu vcds wyszło zwarcie z masą: przepustnica, silnik gaszenia kolektora ssacego, egr, przekaźnik grzania świec, A przepustnica ma status uszkodzony. Po obdukcji  okazało się że wiązka idąca przy filarze  powietrza zawarła się i stopila  i kruciec  egr. 3 kable gole i wesole  skrojone razem śmiały się prosto w twarz... turbina  w ogóle nie pompuje. Czy tu ewidentnie uległ uszkodzeniu sterownik silnika i instalacja? Po zaizolowaniu kabli sprawdzeniu wtyczek dalej te same błędy i nic się nie da usunąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobną sytuację i niestety ster umarł kupiłem drugi zrobiłem full bdm i auto śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie co z osprzętem  i instalacja? Czy wystarczy zmienić sterownik silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik silnika jest na podszybiu po lewej stronie? to jest ten sam co komputer samochodowy? czeka mnie przy innym komputerze kodowanie wszytskich sterowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej moi drodzy. Problem okazał się być mniejszy niż zakładaliśmy..  Po zakupie nowego sterownika silnika i w przygotowaniu wszystkiego do logowania i adaptacji wyjęłem obecny sterownik i pod wiązka instalacji która do niego wchodzi skrywa się jeden bezpiecznik 15A. Okazał się spalony. Nastąpiła mocna euforia mieszana z podnieceniem.  Po złożeniu wszystkiego usunięciu błędów  z ECU problem ustąpił. Rewelacja.. został tylko błąd tylnych świateł stop okazało się że trzecie światło stopu spalilo się. Wpadł  drugi  i wszystko jest po staremu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...