Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydmuszka z kata zamiast dp


Jaraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie tuner doradził mi żeby zamiast montażu dp zrobić wydmuszkę z kata co o tym sądzicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tunera ...  pozostawienie pustej puszki ,powoduje bardzo często nieprzyjemny rezonans,jeżeli ma to być budżetowe rozwiązanie i ma imitować kata, to wstaw do środka puszki rurę, tylko nie zapomnij żeby sonda miała styczność że spalinami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bartez80 napisał:

Zmień tunera ...  pozostawienie pustej puszki ,powoduje bardzo często nieprzyjemny rezonans,jeżeli ma to być budżetowe rozwiązanie i ma imitować kata, to wstaw do środka puszki rurę, tylko nie zapomnij żeby sonda miała styczność że spalinami.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mu tylko tak ogólnikowo powiedział, że wybebeszyć kata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaraw może daj DP ze sportowym katalizatorem w środku. Mamy na forum temat: 

W którym składamy sie żeby te katy były tańsze, oferta dostępna tylko na naszym forum. Sam zamówiłem jedną sztukę do swojego 1.8t :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 4 lat jest pusta puszka bo wsad kata został wybity. Nic się nie dzieje rezonansu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregorski3 napisał:

U mnie od 4 lat jest pusta puszka bo wsad kata został wybity. Nic się nie dzieje rezonansu nie ma.

Na rezonanse i ogólną głośność wpływa wiele czynników, na seryjnym silniku nie ma filozofii.

Puszka może wprowadzać lekkie zawirowania, przepływ nie jest swobodny dlatego powinna być rura. Dobry patent to materiał wygłuszający i rura perforowana ale do tego trzeba rozcinać puszkę kata.

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz goscia na fb o imieniu Tomek Kafara,  sprzedaje bdb jakości downpipy w bardzo fajnej kasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysius napisał:

i co kupił ktoś downpipa o kolegi Tomasz?

TOmek zaopatruje mase grup na fb w dp także nie masz sie co bac, robota perfecto jak i jakość i wszystko pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusta puszka w niczym nie przeszkadza jeśli reszta wydechu pozostaje ori. Są auta z pod mojej ręki które jeżdżą tak od lat i nie ma różnicy czy DP czy pucha. Chodź więcej zdarza się montować DP.
W ostatnim czasie też było nie jedno wydłubywanie kata i zostawienie imitacji katalizatora dla diagnostów bo coraz częściej mówią o spalinach i przeglądach, auta nawet z tego forum i nikt nie narzeka na rezonanse.
Nie czytać bajek bo u mnie co drugie auto strojone to 1.8T i wiem co mówię.

Co do DP to Tomek jest też tu na forum i ma nick toman

DP od niego można śmiało brać pasuje wręcz idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b8 mas z blokade na biegu jałowym a do 2.5 tys jaki by nie był program to nie zadymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mierzy dymu a blokada w benzynie nic nie da.

po za tym trzeba być ślepym i głuchym by przepuścić takie wydmuszki.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już temat zszedł na przeglądy techniczne ,to ostatnio robiłem PT w swoim aucie i pierwszy raz w życiu tak mi przetrzepali auto ,a zawsze robie, od wielu lat przeglądy na jednej stacji diagnostycznej i niestety na dzień dobry idzie sonda w wydech ,w przypadku diesla badaja tylko stopień zadymienia (pogadałem sobie z diagnostą na ten temat) natomiast benzyna, skład ,sam byłem świadkiem ,jak auto które wjechało zaraz po mnie na scieżkę diagnostyczną nie przeszło przeglądu właśnie ze względu ,emisje spalin .

Do tej pory na tej stacji ani razu w zadnym aucie ,nigdy mi nie badali emisji ,tak więc widać ,że naprawdę się za to zabrali …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bartez80 napisał:

Skoro już temat zszedł na przeglądy techniczne ,to ostatnio robiłem PT w swoim aucie i pierwszy raz w życiu tak mi przetrzepali auto ,a zawsze robie, od wielu lat przeglądy na jednej stacji diagnostycznej i niestety na dzień dobry idzie sonda w wydech ,w przypadku diesla badaja tylko stopień zadymienia (pogadałem sobie z diagnostą na ten temat) natomiast benzyna, skład ,sam byłem świadkiem ,jak auto które wjechało zaraz po mnie na scieżkę diagnostyczną nie przeszło przeglądu właśnie ze względu ,emisje spalin .

Do tej pory na tej stacji ani razu w zadnym aucie ,nigdy mi nie badali emisji ,tak więc widać ,że naprawdę się za to zabrali …..

Stopień zadymienia w dieslu bada maszyną czy wzrokowo? Ostatnio byłem fordem mondeo i tylko zerknął czy nie dymi. Za tydzień idę przegląd w audicy zrobić i zobaczę czy sondę będzie pchał.

Ciekawe jak to ma się do downpipe jeżeli zobaczyłby wycięty kat, ale normę by spełniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin Lipiński napisał:

Stopień zadymienia w dieslu bada maszyną czy wzrokowo? Ostatnio byłem fordem mondeo i tylko zerknął czy nie dymi. Za tydzień idę przegląd w audicy zrobić i zobaczę czy sondę będzie pchał.

Ciekawe jak to ma się do downpipe jeżeli zobaczyłby wycięty kat, ale normę by spełniało.

u mnie zrobil najpierw tak ,e jak tylko wjechałem ,na sciezke to wsiadł sam do auta i dodał mocno gazu ,i zerkna do tylu ,pod nosem sobie powiedział "oo nie jest źle" i wtedy wsadzil sonde w koncowke i już badal ten stopień zadymienia ,przy pomocy  odpowiedniego urządzenia i na jego ekranie pojawil się wynik ,który spokojnie mieścił się w normie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...