Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 95r] Wymiana przewodów klimatyzacji ze złączami serwisowymi


Gifix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szykuje mi się wymiana kompresora klimatyzacji (aktualny powoli się zaciera) i przy okazji pomyślałem, aby zmienić przewody klimatyzacji na takie które posiadają złącza do nabijania klimy. Aktualnie moje auto nie posiada takich złączy (95r. silnik AEB, klimatronik) i trzeba nabijać przez czujnik ciśnienia umiejscowiony obok podszybia (trzeba się czasem naszukać aby znaleźć warsztat który to robi...).

Zastanawiam się tylko, gdzie w przewodach z złączami do nabijania znajduje się wyżej wspomniany czujnik? Szukając przewodów do zakupu, trafiałem na zdjęcia gdzie nie mogłem określić jak ten czujnik miałbym później zamontować... Może ktoś poratować jakimś zdjęciem jak to wygląda u was, albo jakąś podpowiedzią? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przy okazji tego iż już rozszczelnisz cały układ proponuję.

Wymianę osuszacza,dlawika.

Plukanko nowych przewodów.

W fl serwis znajduje się w podszybiu koło mocowania amortyzatora strona pasazera.

Zaś jak się nie mylę to czujnik jest w chlodnicy??

Tu masz serwis w flu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3074902.html

Czujnik

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2943920.html

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia w lifcie jest w chłodnicy - lokalizacja mniej-więcej w okolicach prawej lampy. Przy robocie przy układzie klimatyzacji po zatarciu sprężarki obowiązkowo do wymiany dysza rozprężna, osuszacz i skraplacz. Parownik i przewody można płukać, chociaż po ponad 20 latach odkręcenie węży jest często bardzo trudne. W razie czego na allegro są ludzie którzy sprzedają zamienniki tych przewodów, mam je u siebie od jakiegoś czasu - nie wymagały nawet zbyt dużo dopasowywania, szczelne są. Oringi polecam kupić w ASO - drobne aczkolwiek istotne różnice w wymiarach względem tych uniwersalnych. Koszt kompletu to paręnaście złotych

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wesz82 napisał:

Wymianę osuszacza,dlawika.

Plukanko nowych przewodów.

Oczywiście mam taki zamiar. :)

 

6 godzin temu, wesz82 napisał:

Zaś jak się nie mylę to czujnik jest w chlodnicy??

39 minut temu, PiXX napisał:

Czujnik ciśnienia w lifcie jest w chłodnicy

Tak, jeden z czujników mam pod prawa lampą w chłodnicy, ale u mnie są 2 czujniki jeden w chłodnicy no a drugi obok podszybia (znalazłem jakieś zdjęcie na telefonie, jak to wygląda).

Może wymienię tylko odcinek gdzie jest dławik? Przynajmniej nie będzie trzeba podłączać się przez czujnik.

IMG_20180601_103531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik w chłodnicy masz na kostkę 4pin? Bo być może po prostu robiąc lifta wrzucili te dwa czujniki w jeden po prostu :D Na podszybiu na pewno nie mam żadnych czujników, w tym miejscu które pokazałeś jest zawór od napełniania LP, a na tej prostej rurce ze śrubunkiem jest zawór od HP. Chociaż z tym zaworem od HP to fakt jest taki że kupując aftermarketowy skraplacz (miałem w rękach zarówno NRF jak i Behr/Hella) do chłodnicy na wysokości grilla jest wspawany zawór HP, więc ten na podszybiu nie jest już konieczny - zostaje tylko kwestia LP. Jak potrzebujesz zdjęcia to daj znać - zrobię kilka i Ci wyślę jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujnik w chłodnicy to musiałbym ściągnąć zderzak aby go tam obadać (na tą chwilę trochę mi się nie chce, bo gorąco jest :heat:). Fotki możesz podrzucić, zawsze się przydadzą, jak nie mi to komuś :thumbup1:.

W dniu 11.08.2018 o 11:41, PiXX napisał:

W razie czego na allegro są ludzie którzy sprzedają zamienniki tych przewodów

Mógłbyś wskazać dokładniej? Przeszukiwałem alledrogo i oprócz używek, jedyne nowe przewody jakie są to nie te co trzeba :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...