Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem a4b6 1.9tdi


venoman12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem audi a4 b6 1.9 tdidi 130km poniewaz przekrecalem stacyjke to rozrusznik nie startowal tylko bylo jedno tyykniecie slychac pod maska po wielokrotnym przekrecaniu z pozycji 0 do pozycji startu silnika za ktoryms tam razem lapal wiec oddalem do mechanika wymienil szczotki bendiks i automat rozrusznika zalozyl i dalej takie same objawy to mowil ze wyciagna drugi raz i krecil rozrusznik na akumulatorze na ostro i wszystko gralo oraz przeczyscil styki masy dodam jeszcze ze jakies pare dni przed awaria odpalania zalalo mi puszke na podszybiu z przekaznikami wysuszylem puszke wsadzilem dwa pierwsze przekazniki nowe jeden oryginal nr 1 a nr 2 niebieski podrobke a nr 3 kupilem oryginal na szrocie prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jezeli kostka stacyjki to by nie tykalo w rozruszniku wydaje mi sie ?

Edytowane przez venoman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja bym obostawiał stacyjke immo miałem tak w poprzednim aucie .

ewentualnie masa na karoserie i silnik.

Edytowane przez pawcio89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu w 1.9tdi 131km audi a4 b6, znajoma miała problem z odpaleniem. Zero reakcji na kluczyk. Nie pomagały kable rozruchowe od innych aut itp. Okazało się, że klamy miała zaśniedziałe, trzeba było przeczyścić.

 

Co do zamoczonych przekaźników, to 3 tygodnie temu burza też zalała mi przekaźniki, wysuszyłem, do wczoraj było OK, przekaźnik 219 był za mocno zalany i te  tygodnie po wysuszeniu wróciły problemy. Ty wymieniałeś na nowe te zalane przekaźniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłem taką B6 ALT , która nagle przestała odpalać i po przekręceniu kluczyka było tylko słychać tyknięcie, po sprawdzeniu rozrusznika okazało się że była luźna masa pomiędzy silnikiem a akumulatorem, po przeczyszczeniu i dokręceniu odpala za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem lezy w tym ze jak silnik jest rozgrzany to wlasnie tak tyka a jak jest zimny po nocy to jest ok odpala normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...