Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z sondą?


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;)

Panowie nie wiem czy to problem czy nie ale proszę o pomoc.

Jeździłem z podpiętym VCDS i zaobserwowałem w grupie 007 - okno nr 1 Lambda, że jak auto ma wbity obojętnie który bieg i jadę przez chwilę z wciśniętym sprzęgłem to Lambda w ogóle nie działa, stoi na 0.0% dopiero jak zaczynam przyśpieszać to zaczyna działać. Gdy stoję na biegu jałowym to sonda działa normalnie, w czasie jazdy nawet z przyciśniętym pedałem gazu sonda czasem się dosłownie na 1 sekundę przycinała, czy to może być początek końca sondy?

Wrzucam filmik - strasznie słabo widać ale chodzi mi o to pierwsze okienko.
https://youtu.be/sA1hQXG4W4I

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k232 napisał:

wbity obojętnie który bieg i jadę przez chwilę z wciśniętym sprzęgłem

rozwiązanie proste, nie jeździć na sprzęgle :)

Godzinę temu, k232 napisał:

w czasie jazdy nawet z przyciśniętym pedałem gazu sonda czasem się dosłownie na 1 sekundę przycinała, czy to może być początek końca sondy?

daj żyć tej sondzie :)

A tak serio, to nie panikuj, jak działa na wolnych, działa przy normalnej jeździe to czego chcieć od niej więcej. W nietypowych przypadkach, czyli przejścia ze stanu do stanu, bardziej musiałbyś patrzeć na napięcia żeby coś stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zwonko napisał:

napięcia

No właśnie te napięcia są masakryczne, oscyluje od 0.100V i zaraz skacze na 0.900V i tak się buja.

Nie jeżdżę na sprzęgle tylko jak robiłem ten pomiar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tą sondą? Jadąc na biegu i wrzucając luz nagle na kilka sekund sonda stoi na 0, nie powinna cały czas pracować ? Może właśnie te chwilowe przerwanie działania sondy powoduje u mnie falowanie obrotów ?

@zwonko dlaczego mam dać sondzie spokój ? Lepiej działaj u Siebie w mieście żeby Ci drogi porządne zrobili bo po przejechaniu 20km po Tarnowie byłem bardziej zjebany niż z południa nad morze ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...