Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a3 8l 1.9tdi


Ginterrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam dziwny model Audi a3. 8l który użytkowal mój brat nic przy niej nie naprawial od 8lat.a3 sprowadzone z Niemiec. Posiada jakiś certyfikat Porsche i jest to rocznik 1999produkcji i zastanawia mnie jej wyposażenie ponieważ posiada spryskiwacze przednich zwykłych lamp,czujniki parkowania tył, nawigacja GPS na liczniku, klimatronik, przyciemniane automatycznie lusterka. Co to za wersja. Chcę ją doprowadzić do stanu nowego auta więc potrzebuję pomocy. Po pierwsze jak silnik 1.9tdi jest zimny pali od strzała, a jak się zagrzeje i stoi to za chwilę muszę parę sekund kręcić, chyba że stoi pod górkę zgaszona to pali Odrazu, druga sprawa przy włączonej klimatyzacji auto się nie zbiera, a jak wyłącze to czasem ciągnie do końca obroty a czasem jest takie odcięcie i zaś bez mocy,na komputerze nic nie pokazuje, trzecie skasowałem poduszkę bo się zaswiecila i ostatnio pojawiła się odnowa a drażni mnie,czwarta sprawa na wężu od chłodnicy na dolocie do silnika mam jakieś trzy czujniki... Dwa kabelki sparcialy i został jeden podłączony. Co to za czujniki żeby wymienić?wieze w was i czekam na poradę. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie - jak nic nie było robione to na początek wymień filtr paliwa i zaworek zwrotny.

Moc - zrób komplet logów i zobacz jakie błędy są w silniku.

Poduszka - zobacz dokładniej jaki to kod błędu i wklej go w google a znajdziesz rozwiązanie.

Te "czujniki" to świece żarowe do podgrzewania płynu chłodniczego, sparciałe przewody wymień. Znalezione obrazy dla zapytania 1.9 tdi podgrzewacz płynu chłodniczego

Uzupełnij profil bo nie wiadomo jaki tam silnik siedzi.

 

Edytowane przez Tracer39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jeżeli chodzi o odpalanie na ciepło, można też spróbować odłączyć czujnik temperatury płynu chłodzącego - część sterowników silnika miała w programie "ochronę koła dwumasowego", przy ciepłym silniku sterownik nie podawał paliwa przy zbyt niskich obrotach rozrusznika/wału korbowego, co przy zużytym rozruszniku może powodować ten efekt. Po odłączeniu czujnika silnik odpala wtedy bez problemu.

  Kontrolka poduszki - najlepiej odczytać z vaga o którą poduszkę chodzi, ale obstawiam na problem z wtyczką poduszki pod jednym z foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...