Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plastiki podsufitki


soften

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zakupiłem czarny zestaw podsufitka + wszystkie słupki itd do audiczki.  Podsufitki prać nie muszę ale słupki dookoła muszę bo są brudne. Nie mam odkurzacza piorącego jak i czym wyprać to ? to jest materiał naklejony na plastik i obawiam się aby się nie odkleił. Jak możecie napiszcie jak to dobrze zrobić i czym będę wdzięczny. Dzięki Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz nic tu nie pomoże bo niby jak? Opryskac jakimś apc nawet jak nie masz to może być i szampon samochodowy,  jak coś mocniejszego to poszorowac i powycierac mikrofibra może być wilgotną a potem sucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za info. Doprałem trochę wodą z mydłem ale to nie do końca pomogło. Myślałem że może kupić jakiś dobry środek do prania tylko jaki jest godny polecenia ? Czy on nie będzie lepszy od jakiegoś APC ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apc pro od adbl . Jak mocny smar tam siedzi  to delikatnie potraktować go tar remover. Wszystko na szmatce wilgotnej z ciepła woda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz roztwór z APC ewentualnie LCK Attack i czyścisz fibrą, elementy plastikowe mozesz cisnac miekka szczoteczka. Wszystko bedzie jak nowe, u siebie w poprzednim aucie robiłem ten sam zabieg bo sufit i slupki byly w oplakanym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie żeby zrobić roztwór APC, maczać fibrę i czyśćić? Nie odklei się materiał po namoczeniu i wyschnięciu?

IMG_20190819_190737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spróbuj ADBL Bonnet. To dedykowany środek do bonetowania podsufitki. Ja używam go do czyszczenia podsufitki w autach grupy VAG czy BMW już dość długo i nigdy mi się nie odkleiła. Doczyszczanie też na dobrym poziomie i cena wcale nie odstrasza, więc polecam. :)

Ale tak jak koledzy pisali możesz też atakować roztworem APC (byleby nie za silnym ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZerOFXP napisał:

Nie, no chyba ze juz jest odklejony. 

Jeszcze nie i wolałbym aby tak pozostało ?

Podsufitkę robiłem na nowo, więc mam wszystko wyjęte i chcę od razu wyczyścić.

Spróbuję tym ADBL Bonnet jak kolega wyżej napisał.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krzysiek_f napisał:

Spróbuję tym ADBL Bonnet jak kolega wyżej napisał.

Jeśli robisz to pierwszy raz i nie masz pojęcia jak się obchodzić z tym produktem i fibrą aby nie przemoczyć materiału,  to wpisz w YT hasło: "Czyszczenie podsufitki samochodowej mxnowicki" - to bardzo dobry poradnik, wszystko jest tam jasno i klarownie wytłumaczone. ;) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, będę to robił po raz pierwszy. Chciałem zlecić to profesjonalistom ale dla 2 osłon słupka nie chcą się rozdrabniać i wolą wziąć całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiek_f napisał:

Tak jak piszesz, będę to robił po raz pierwszy. Chciałem zlecić to profesjonalistom ale dla 2 osłon słupka nie chcą się rozdrabniać i wolą wziąć całe auto.

Nie ma się czego bać, jak obejrzysz uważnie filmik, który Ci wysłałem to z pewnością dasz sobie radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...