Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik chodzi nie równo


Seba A4B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim audi a4 b6 2.5 tdi 180km kod bdh kupilem go z przebiegiem 279 tys km i mam taki problem jak by silnik od 1000 obr do 1400 nie chodzil dobrze na wszystkie cyl silnik posiada moc i nie kopci. Czy moga byc wtryski do regeneracji lub wymiany. Auto kupione w Niemczech od 1 wlasciela ale nie dal żadnych książek ma ktos dostep do wglądu histori remontu po vin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w necie o problemach z silnikami BDG i BDH. Przyczyną nierównej pracy jest usterka układu wtryskowego, niestety kłopotliwa w znalezieniu i usunięciu ponieważ naprawa wtryskiwaczy niekoniecznie musi załatwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ale wydaje mi sie ze jakis wtrysk sie zaciera bo ani nie kopci pali odrazu i ma moc. Spalanie dobre tez ma. Auto stalo 5 miesięcy mysle ze to mu zaskodzili. Ale czekam na dobre podlaczenie kompa bo u mnie w regionie duzo mechaników od łatwych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wlać 0,3-0,5 l oleju do dwusuwów na pełen bak, tylko żeby nie był to pełen syntetyk- pół albo mineralny wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od jakiegoś czasu mam problemy z odpaleniem samochodu przy temp 60/80'czasem łapie od razu, a czasem kręce 4s. Dziś zaczęły falować obroty na biegu jalowym.

Kąt wtrysku był 1.0 atdc zmieniłem na 02atdc ale bez różnicy.  Zauważyłem tylko że w grupie 000 vag poz 2 wacha się między 70/73 i nagle co kilka sekund spada na 34. 

2.5tdi bdg 

20191107_113050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...